REKLAMA

Warszawa – protest przeciwko lewicowej indoktrynacji dzieci

Warszawa – protest przeciwko lewicowej indoktrynacji dzieci

Przed Urzędem miasta stołecznego Warszawy miała miejsce pikieta, której uczestnicy domagali się wycofania zapowiedzianego przez Rafała Trzaskowskiego programu edukacyjnego mającego przeciwdziałać tzw. mowie nienawiści. Wydarzenie zorganizowało Centrum Życia i Rodziny. Demonstrację próbowali zakłócić działacze lewicowi i aktywiści LGBT.

REKLAMA

Organizatorzy pikiety zwracali uwagę na nieprecyzyjność pojęcia „mowy nienawiści”.
– W to szerokie pojęcie wkładane są treści ideologiczne, używane przez światową lewicę do walki z wartościami naszej cywilizacji – powiedział Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Życia i Rodziny.

Św. Faustyna Kowalska wygrała plebiscyt na Polkę Stulecia


– Zwalczanie nienawiści i eliminacja agresji z życia publicznego to rzecz oczywista dla każdego wychowanego w naszej kulturze. Tym bardziej razi każda próba politycznej lub ideologicznej instrumentalizacji hasła „zwalczania nienawiści”. Na to nie może być zgody – powiedział dr Tymoteusz Zych z Zarządu Instytutu Ordo Iuris. Prawnik zwrócił też uwagę na to, że próba wprowadzenia przez Trzaskowskiego takiego programu nauczania wykracza poza kompetencje prezydenta miasta.

Głos zabrał także Mariusz Dzierżawski z Fundacji PRO – Prawo do życia.
– Prawda jest mową nienawiści dla tych, którzy mają coś do ukrycia. Siewcy pogardy chcieliby ukryć, że aborcja to okrutne zabójstwo. Propagatorzy pedofilii chcieliby ukryć prawdę o molestowaniu dzieci przez zboczeńców w szkołach. Nie pozwolimy na to – powiedział.

Pikietę próbowali zakłócić działacze LGBT i lewicowi aktywiści. Kilkukrotnie wznosili oni okrzyki mające przeszkodzić manifestantom. Jej uczestników próbował także sprowokować mężczyzna z tęczową flagą, który wszedł w tłum. Został wyprowadzony przez policję.REKLAMA

Komentarze