REKLAMA

Walka ideologiczna wciąż trwa – Asystentka wyrzucona ze szkoły!

Walka ideologiczna wciąż trwa – Asystentka wyrzucona ze szkoły!

Ze szkoły podstawowej w Gloucestershire została wyrzucona asystentka ds. duszpasterstwa po publikacji na Facebooku petycji przeciwko edukacji seksualnej. Dowiedziała się o nich za sprawą jej syna, który także uczęszcza do tej szkoły. Program „No Outsiders” zbiera swoje żniwo, wykluczając przeciwników z życia społecznego.

REKLAMA

43-letnia kobieta Kristie Higgs po dwóch miesiącach postępowania dyscyplinarnego, wszczętego po anonimowym liście wysłanym do dyrekcji szkoły Farmora w Gloucestershire została wydalona uznając ją winną oraz za osobę szkodliwą wobec reputacji szkoły.

Nie wykryto jednak rzeczywistych dowodów jak przyznawał sam panel dyscyplinarny – „Nie było rzeczywistych dowodów”. Na rzekomą homofobię i uprzedzenia zawartych w anonimowym liście.

Czytaj więcej: Jobbik zarzuca rządowi Orbana wpuszczanie imigrantów

Angielski Związek Edukacji Narodowej optuje, aby szkoły wprowadzały specjalny program edukacji seksualnej w szkołach. Nie tylko w szkołach średnich, ale również w podstawowych. Mimo to są sprzeciwy takie jak w Birmingham oraz w Manchesterze.

Program „No Outsiders” zbiera swoje żniwo

Rządowy program dotyczący edukacji seksualnej w szkołach średnich „No outsiders” ma zawierać elementy o homoseksualizmie i dyskryminacji. Ma on zostać wprowadzony w przyszłym roku pomimo sprzeciwu rodziców.

W zeszłym tygodniu sekretarz ds. edukacji Damian Hinds powiedział – „Słusznie, że szkoły konsultują się z rodzicami w sprawie tego programu. Jednakże nie mogą oni posiadać prawa weta, gdyż ostatecznie szkoły zadecydują o wprowadzeniu edukacji seksualnej”.

Asystentka ds. duszpasterstwa, Kriestie Higgs w swoim poście na Facebooku napisała m.in. – „Podpisz petycję. Już zaczęto prać mózgi naszym niewinnym, cudownie stworzonym dzieciom i dzieje się to też w naszej lokalnej szkole podstawowej”.

W następnym podała artykuł ze strony judybeth.com, w którym opisany jest wzrost ideologii transpłciowej w podręcznikach, używanych w amerykańskich szkołach. Dodała również krótki komentarz – „To się dzieje również w naszych szkołach podstawowych”.

Akademia wysłała list do Kristie Higgs – „Obawiamy się, że nie wykazałaś się odpowiednim zrozumieniem wymogiem szkoły, aby szanować i tolerować poglądy innych i wzorować się na takich zachowaniach”.

Dyrektor chrześcijańskiej organizacji Christian Legal Center, Andrea Minichiello Williams powiedziała – „Kristie nie tylko straciła pracę, ale cała jej kariera jest teraz nadszarpnięta oskarżeniem, że jej poglądy są zagrożeniem dla niewinnych dzieci. Pomimo wzorowego zachowania się w szkole i starannej pracy z dziećmi. Jeśli nie wygra ona tej sprawy z powodu jednej skargi, nigdy nie będzie mogła pracować z dziećmi”.

the guardian/media narodowe

REKLAMA

Komentarze