REKLAMA

Unieważniono paszport zwierzchnikowi białoruskiego Kościoła

Unieważniono paszport zwierzchnikowi białoruskiego Kościoła

Arcybiskup Tadeusz Kondrusiewicz otrzymał od Państwowego Komitetu Granicznego pismo informujące go o zniesieniu ważności białoruskiego paszportu. Zwierzchnik Kościoła Katolickiego w Mińsku przybył w sierpniu do Warszawy na rozmowy z polskimi hierarchami. Wracając na Białoruś spotkał się z zakazem wjazdu.

REKLAMA

Zwierzchnikowi białoruskiego Kościoła Katolickiego unieważniono paszport. Informację o tym fakcie od Państwowego Komitetu Granicznego otrzymał na piśmie abp. Tadeusz Kondrusiewicz, który jeszcze w sierpniu przebywał w Polsce.

Zobacz także: Grzegorz Braun apeluje o poszanowanie suwerenności państw oraz zachowanie pokoju w środkowej Europie [WIDEO]

„Informujemy, że nie wolno było Państwu przekroczyć granicy państwowej w związku z decyzją organów spraw wewnętrznych o uznaniu za nieważny paszportu obywatela Republiki Białorusi” – otrzymał w odpowiedzi na pytanie o powód zatrzymania na granicy ze wschodnim sąsiadem Polski.

W dokumencie poinformowano duchownego o możliwości odwołania się od tego postanowienia, występując w tej sprawie do białoruskiego Ministra Spraw Zagranicznych.

Biskup pomocniczy Juryj Kasabucki w archidiecezji mińsko-mohylewskiej, wyjaśniał wcześniej przyczyny braku powrotu do metropolii swojego zwierzchnika. Informował wówczas, że na przejściu granicznym Kuźnica Białostocka-Bruzgi funkcjonariusze Straży Granicznej odmówili wjazdu do kraju bez podania przyczyny.

catholic.by

REKLAMA

Komentarze