REKLAMA

Timmermans kolejny raz uderza w polskie władze: „Nie uważam, żeby to była słuszna droga”

Timmermans kolejny raz uderza w polskie władze: „Nie uważam, żeby to była słuszna droga”

Frans Timmermans krytykuje Polskę za kontynuowanie zmian dotyczących SN. Jak zapowiedział – będzie informować unijnych ministrów o aktualnej sytuacji w Polsce w kontekście krytykowanych przez niego reform sądownictwa.

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej powiedział dziennikarzom przed posiedzeniem Rady ds. ogólnych – Z tego, co obserwuję, to polski rząd kontynuuje swoje postępowanie i to mnie martwi, ponieważ nie uważam, żeby to była słuszna droga.

Niedawno wyszły na jaw informacje, że Timmermansowi nie zależy na ostatecznym rozstrzygnięciu spraw dotyczących praworządności w Polsce. Kolejne procedury uruchamiane przeciwko Polsce sprawiają, że coraz mniej osób obawia się rzeczywistych działań Wspólnoty. Tym bardziej, że wdrożenie słynnego już artykułu 7 wymaga zgody wszystkich państw, a wiadomo, że takiej zgody raczej nie udzielą między innymi Węgry.

O stanowisku Fransa Timmermansa w tej sprawie mówiła korespondentka RMF FM w Brukseli, Katarzyna Szymańska-Borginon. Zdaniem dziennikarki RMF FM, politykowi zależy na walce z Polską jedynie ze względu na własną karierę. „Teraz już sprawy zaszły za daleko. Z winy Warszawy, ale także dlatego, że Timmermans chce zrobić karierę kosztem Polski. I nie można udawać, że się tego nie widzi” – dodała.

MN/onet

 

REKLAMA

Komentarze