Co szykuje Korea Północna? Japoński wywiad przechwycił niepokojący sygnał radiowy!

Japońskie media powołując się źródła rządowe poinformowały o przechwyceniu niepokojących sygnałów radiowych z Korei Północnej. Wszystko wskazuje na to, że reżim Kim Dzong Una przygotowuje się do wystrzelenia rakiety balistycznej. 

O sprawie jako pierwsza poinformowała japońska agencja informacyjna Kyodo. Według jej doniesień japoński rząd jest w pełnej gotowości w związku z przechwyceniem sygnałów radiowych z Korei Północnej. Wiele wskazuje na to, że już za kilka dni Koreańczycy wystrzelą kolejną rakietę balistyczną. W opublikowanym raporcie nie wykluczono, że może to mieć związek z zimowym szkoleniem wojsk północnokoreańskich.

Brak obrazka

Informacje Japończyków potwierdza również południowokoreańska agencja informacyjna Yonhap. Według jej ustaleń wynika, że o sprawie dobrze wiedzą wywiady USA, Korei Południowej i Japonii. Wszystkie one wykryły w ostatnim czasie tego rodzaju sygnały sugerujące przygotowania Korei Północnej do wystrzelenia kolejnego pocisku. W związku z tym, służby są w stanie podwyższonej gotowości.

Sprawę skomentował już rzecznik Pentagonu, Robert Manning. Przyznał, że służby USA bardzo uważnie śledzą poczynania Korei Północnej i są w pełnej gotowości. Na tym etapie jest to wysiłek dyplomatyczny, wspierany przez opcje wojskowe. Korea Południowa i Stany Zjednoczone, wspierane przez państwa sojusznicze, pozostają silne i zdolne do przeciwstawienia się wszelkim prowokacjom i atakom ze strony Korei Północnej. – powiedział.

wmeritum.pl
REKLAMA

Komentarze