REKLAMA

Reduta Dobrego Imienia pozywa izraelski dziennik za zniesławianie Polski!

Reduta Dobrego Imienia pozywa izraelski dziennik za zniesławianie Polski!

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom informuje, że jej założyciel ,Maciej Świrski reprezentowany przez mecenas Monikę Brzozowską-Pasiekę występuje przeciwko wydawcy dziennika „Haaretz” o usunięcie artykułu Chloe Rose na czas trwania procesu o przeprosiny za naruszenie dóbr osobistych.

REKLAMA

Haaretz (dosł. „Kraj” (Izraela)) to założony w 1918 r. najstarszy dziennik wydawany w Izraelu. Publikowany jest w językach hebrajskim i angielskim. Angielska wersja jest sprzedawana w Ameryce Północnej. Wszystkie artykuły są równolegle publikowane w Internecie. Podczas odbywającej się w październiku 2007 r. konferencji CAMERA (Komitet dla Rzetelności Informacji z Bliskiego Wschodu w Ameryce) jej przewodnicząca Andrea Levin powiedziała:

Żadna inna gazeta wydawana w Izraelu nie może się pochwalić równie wielkim międzynarodowym uznaniem. Haaretz reprezentuje najwyższy poziom i posiada wprost zdumiewające internetowe wydanie w języku angielskim. Jest czytana przez miliony na całym świecie”.

W artykule, który zaskarża RDI znalazły się takie szokujące sformułowania:

„W Polsce jednak kryje się najciemniejszy zakamarek europejskiej duszy, haniebne dziedzictwo zdrady. To właśnie tutaj unicestwiono największą na świecie społeczność Żydów – jeden nieżydowski Polak na każdych dziesięciu polskich Żydów (…) Polski prezydent Andrzej Duda i inni politycy prawicy już od lat propagują nieco „rozwodnioną” narrację na temat Holokaustu. Tocząc oni wojnę z historykami i ocalałymi i nie zważając przy tym na fakty.”

„W miarę jak młodzi polscy Żydzi starają się odbudować to, co utracono, walczą oni z czymś więcej niż tylko politycznie umotywowane wyparcie. Nierzadko bywa tak, że ich dziadkowie, po wielu latach kultywowania tradycji przodków w ukryciu, dopiero na łożu śmierci ujawniają swą żydowską tożsamość. Żydowskie matki i ojcowie, dziedzicząc strach ocalałych rodziców, zazwyczaj chrzczą swoje dzieci, aby je ochronić.

źródło:

Dziennik Narodowy
Polub fanpage Dziennik Narodowy na Facebooku
REKLAMA

Komentarze