REKLAMA

Prokuratura wystąpiła o przesłuchanie studentki z Izraela, która ukradła eksponaty z Auschwitz

Prokuratura wystąpiła o przesłuchanie studentki z Izraela, która ukradła eksponaty z Auschwitz

Muzeum Auschwitz-Birkenau chce ukarania studentki z Izraela, która ukradła eksponaty z muzeum.

O decyzji poinformował zastępca prokuratora rejonowego Mariusz Słomka. Oświęcimska prokuratura wystąpiła o przesłuchanie studentki z Izraela, która w mediach przyznała się do zabrania kilku przedmiotów z byłego niemieckiego obozu Auschwitz, a później temu zaprzeczyła.

Prokurator powiedział także: Złożyliśmy już nasz wniosek w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie. Sporządza ona na tej podstawie wystąpienie o pomoc prawną do Izraela.

Do sprawy odniósł się również rzecznik Muzeum Auschwitz-Birkenau. To co się stało jest bolesne i skandaliczne. Miejsce Pamięci jest terenem chronionym, który stanowi świadectwo tragedii Holokaustu i II Wojny Światowej i ma być świadectwem dla następnych pokoleń. Trudno sobie wyobrazić, że kradzież może być w jakikolwiek sposób uzasadniona, nawet poprzez sztukę. To może być rozumiane tylko jako próba zdobycia rozgłosu.

Z naszej strony przypominamy o tym, że trwa zbiórka funduszy na film dokumentalny German Death Camps w języku angielskim, który ma odkłamywać fałszywą narrację o „polskich obozach koncentracyjnych”. Wsparcia można udzielić w serwisie zrzutka.pl lub za pośrednictwem PayPala.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/german-death-camps
Strona internetowa filmu: http://germandeathcamps.film
Facebook: https://facebook.com/film.german.death.camps
Twitter: https://twitter.com/GDC_Film
Wsparcie przez PayPal: można udzielić pod tym linkiem

PolskieRadio

REKLAMA

Komentarze