REKLAMA

Prezydent Katowic przegrał z Młodzieżą Wszechpolską! Demonstracja nacjonalistów odbędzie się w Katowicach w niedzielę!

Prezydent Katowic przegrał z Młodzieżą Wszechpolską! Demonstracja nacjonalistów odbędzie się w Katowicach w niedzielę!

Sąd Okręgowy w Katowicach uchylił postanowienie prezydenta Katowic zakazującą Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowania demonstracji w niedzielę na Rynku w Katowicach. Powołał się przy tym na konstytucyjną wolność zgromadzeń.

Wolność zgromadzeń jest prawem konstytucyjnym. Zgromadzenie może przynosić treści kontrowersyjne, może być nie do końca dla organu akceptowalne, ale jeśli nie narusza prawa i nie stwarza zagrożenia bezpieczeństwa, to ono powinno się odbywać – uzasadniał swoje postanowienie sędzia Krzysztof Żyłka.

REKLAMA

Zgromadzenie się w niedzielę odbędzie, można powiedzieć Młodzież Wszechpolska – Marcin Krupa 1:0. Sprawiedliwość wygrała, bardzo się cieszymy – powiedział szef katowickiego koła MW Łukasz Kolada.

Już w niedzielę o godz. 15 pod Urzędem Miasta odbędzie się manifestacja organizowana przez Młodzież Wszechpolską „Maski opadły – PiS PO jedno zło”

Zobacz też: Sienkiewicz chwali Brudzińskiego po rozwiązaniu marszu Młodzieży Wszechpolskiej

Organizatorzy uważają, że zachowanie policji podczas Marszu Powstańców Śląskich przypominało to, z którym mięliśmy do czynienia względem Marszy Niepodległości za czasów rządów PO. Bartłomiej Sienkiewicz – skompromitowany były szef MSW, chwalił postawę aktualnego ministra spraw wewnętrznych – Joachima Brudzińskiego!

Zobacz też:  Młodzież Wszechpolska: “Zachowanie Marcina Krupy przypomina najgorsze praktyki stosowane podczas rządów PO-PSL”

lex.pl

Zobacz też

REKLAMA

Komentarze