REKLAMA

PO zdecydowała ws. kandydata na prezydenta. Organizuje prawybory

PO zdecydowała ws. kandydata na prezydenta. Organizuje prawybory

PO zdecydowała się na prawybory ws. kandydata na urząd prezydenta RP. Jak zapowiadają liderzy – kandydata opozycji poznamy w połowie grudnia.

„Nominacji kandydata na prezydenta dokona Konwencja Krajowa PO, która zbierze się 14 grudnia. Do 19 listopada można zgłaszać kandydatów” – informuje rzecznik partii, Jan Grabiec. Zarząd zarekomendował na szefa klubu Borysa Budkę.

REKLAMA

Stało się po ogłoszeniu decyzji przez Donalda Tuska, który zdecydował, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Teraz na liście kandydatów pojawiają się takie nazwiska jak: Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz. „Kandyduję w prawyborach i cieszę się, że mamy ten kalendarz” – potwierdza Kidawa-Błońska.

ZOBACZ TAKŻE: Będą prawybory w Konfederacji! Kto będzie kandydatem? [WIDEO]

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że to lider ludowców apelował o zorganizowanie prawyborów. Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego chciał, żeby wybory odbyły się w ramach tej części polskiej opozycji, która w Unii tworzy Europejską Partię Ludową, a więc partię liberałów chowających się pod płaszczykiem chadecji.

REKLAMA

Komentarze