REKLAMA

Będą prawybory w Konfederacji! Kto będzie kandydatem? [WIDEO]

Będą prawybory w Konfederacji! Kto będzie kandydatem? [WIDEO]

Podczas konferencji prasowej Konfederacja ogłosiła, że w ramach Konfederacji odbędą się prawybory, gdzie zostanie wybrany kandydat na prezydenta.

Konfederacja wybierze kandydata na prezydenta RP!

#Konfederacja wybierze kandydata na prezydenta RP!

Opublikowany przez Konfederacja Środa, 30 października 2019

Konfederacja wcześniej ogłosiła, że dzisiaj poda informacje co do kandydata tej formacji na prezydenta Polski. Okazało się, że na razie podano do wiadomości… sposób wyboru kandydata. Konfederacja wybrała bowiem model amerykański. W ramach partii odbędą się prawybory. W wyborze kandydata będą więc mogli uczestniczyć działacze i sympatycy formacji.

Informacje tę ogłosili Jakub Kulesza, przewodniczący koła Konfederacji w Sejmie, a także Robert Winnicki i Witold Tumanowicz z Ruchu Narodowego. Do tej pory najwięcej mówiło się o Grzegorzu Braunie, Krzysztofie Bosaku i Januszu Korwin-Mikke. Szczególnie potencjalna kandydatura Krzysztofa Bosaka spotykała się ostatnio z bardzo pozytywnym odzewem wśród internautów sympatyzujących z Konfederacją.

ZOBACZ TAKŻE: Gdzie będzie siedziała Konfederacja? Spór o miejsca w Sejmie

„W Konfederacji odbędą się prawybory prezydenckie. System elektorski, zjazdy wojewódzkie na przełomie grudnia i stycznia. Wraz z sympatykami wybierzemy najlepszego kandydata na prezydenta ideowej prawicy”. Czy prawybory, które będą trwać kilka miesięcy pomogą wypromować jednego konkretnego kandydata Konfederacji? Miejmy nadzieję, że tak, ponieważ wybór pomiędzy kandydatem PiS a kandydatem totalnej, antypolskiej opozycji wielu Polaków nie zadowoli. Przekonamy się już w maju.

REKLAMA

Komentarze