PO zdecydowała ws. kandydata na prezydenta. Organizuje prawybory

Dodano   0  
  Loading

/ fot.wikipedia commons

PO zdecydowała się na prawybory ws. kandydata na urząd prezydenta RP. Jak zapowiadają liderzy – kandydata opozycji poznamy w połowie grudnia.

“Nominacji kandydata na prezydenta dokona Konwencja Krajowa PO, która zbierze się 14 grudnia. Do 19 listopada można zgłaszać kandydatów” – informuje rzecznik partii, Jan Grabiec. Zarząd zarekomendował na szefa klubu Borysa Budkę.

Stało się po ogłoszeniu decyzji przez Donalda Tuska, który zdecydował, że nie wystartuje w wyborach prezydenckich. Teraz na liście kandydatów pojawiają się takie nazwiska jak: Małgorzata Kidawa-Błońska, Rafał Trzaskowski, Radosław Sikorski i Bartosz Arłukowicz. “Kandyduję w prawyborach i cieszę się, że mamy ten kalendarz” – potwierdza Kidawa-Błońska.

ZOBACZ TAKŻE: Będą prawybory w Konfederacji! Kto będzie kandydatem? [WIDEO]

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że to lider ludowców apelował o zorganizowanie prawyborów. Przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego chciał, żeby wybory odbyły się w ramach tej części polskiej opozycji, która w Unii tworzy Europejską Partię Ludową, a więc partię liberałów chowających się pod płaszczykiem chadecji.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY