REKLAMA

Partyjni koledzy krytykują Borysa Budkę. Będzie zmiana szefa klubu PO?

Partyjni koledzy krytykują Borysa Budkę. Będzie zmiana szefa klubu PO?

Po godzinie 12. zbierze się dzisiaj zarząd Platformy Obywatelskiej, aby przedyskutować bieżące wydarzenia polityczne. Głównie chodzi o spór nad ustawą o podwyżkach dla polityków. Borys Budka samodzielnie podjął decyzję o jej poparciu. Z taką samowolą nie zgadzają się jego partyjni koledzy.

REKLAMA

Pełniący od niedawna obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Borys Budka przed głosowaniem nad rządową ustawą o podwyżkach dla polityków podjął decyzję, aby jego klub głosował w Sejmie nad jej przyjęciem. Swoje stanowisko miał podjąć po uprzedniej konsultacji z posłami i senatorami ze swojego ugrupowania.

Zobacz także: Rząd podwyższa pensję minimalną. Jesteśmy europejskim średniakiem

Z takim stylem działania swojego przewodniczącego oraz urzędującego szefa klubu poselskiego nie zgadzali się partyjni koledzy. Z tego powodu na godzinę 12 Zarząd PO zwołał swoje posiedzenie, gdzie przedyskutują dotychczasową strategię polityczną oraz bieżącą sytuację polityczną.

Były lider Platformy, Grzegorz Schetyna w poniedziałek w swojej wypowiedzi zawarł zdziwienie wobec takiego postępowania własnego następcy.

Zmiana szefa klubu PO?

Wczoraj poseł PO Tomasz Zimoch wyraził krytyczne zdanie o działaniach Borysa Budki. Jego zdaniem ciche porozumienie z PiS w sprawie kontrowersyjnej ustawy zaburzyło wewnętrzne relacje – „Nowy szef klubu miał pojawić się już dawno, łączenie tej funkcji ze stanowiskiem szefa partii miało być zjawiskiem przejściowym. Konieczne są również nowe wybory całego kierownictwa i kolegium klubu. Od czterech miesięcy nie spotkało się prezydium klubu. Klub jest źle prowadzony, nie ma pomysłu, planu, strategicznych rozwiązań” – podkreślił były komentator sportowy.

Podobne zdanie wygłosili anonimowo inni koledzy Borysa Budki z ław poselskich oraz senatorskich. Ich zdaniem powinno dojść do jak najszybszej zmiany szefa klubu PO.

interia/pap

REKLAMA

Komentarze