REKLAMA

Ostra odpowiedź dla Gronkiewicz-Waltz. „Postawiła się w roli przeciwnika świętowania przez Polaków niepodległości”

Ostra odpowiedź dla Gronkiewicz-Waltz. „Postawiła się w roli przeciwnika świętowania przez Polaków niepodległości”

Wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała na Twitterze, że próbowała zakazać tegorocznego Marszu Niepodległości, co spotkało się z falą oburzenia. Dzisiaj na specjalnej konferencji prasowej tę decyzję skomentowali organizatorzy zgromadzenia.

W tym roku organizatorzy Marszu Niepodległości chcieli przeprowadzić manifestację nieco inną trasą. Okazało się to jednak niemożliwe. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz groziła zakazem. Wydałam zakaz dla Marszu Niepodległości #11listopada przez Most Świętokrzyski, ale wojewoda zezwolił na jego przejście Mostem Poniatowskiego. – napisała na Twitterze prezydent stolicy.

Organizatorzy Marszu Niepodległości już wczoraj komentowali ten wpis również na Twitterze, a dzisiaj postanowili się odnieść do sprawy na spotkaniu z dziennikarzami. Byliśmy przygotowani na takie przeszkody ze strony Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dlatego zarejestrowaliśmy więcej zgromadzeń. Ostatecznie zdecydowaliśmy się wybrać formę cykliczną, która jest dla nas dogodniejsza. – tłumaczył rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Damian Kita.

W podobnym tonie wypowiadał się rzecznik ONR, Tomasz Kalinowski. Nie zabrakło oskarżeń pod adresem prezydent Warszawy. Hanna Gronkiewicz-Waltz wykazała się kolejny raz złą wolą wprowadzając chaos informacyjny. Marsz Niepodległości przejdzie. – mówił Kalinowski. Hanna Gronkiewicz-Waltz postawiła się w roli przeciwnika świętowania przez Polaków niepodległości. Od początku przeszkadzała organizatorom. – dodał.

Na konferencji pojawił się również rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Pławski. Hanna Gronkiewicz-Waltz znów pokazuje, że działa na szkodę zorganizowanych polskich patriotów. To jej łabędzi śpiew. – komentował Pławski.

Marsz Niepodległości już kolejny rok z rzędu przejdzie ulicami Warszawy w najbliższą sobotę 11 listopada. Początek jest zaplanowany na godz. 15:00 na rondzie Romana Dmowskiego, a finał pod Stadionem Narodowym.

medianarodowe.com

REKLAMA

Komentarze