REKLAMA

Prorodzinny program Orbana robi wrażenie: „Polski rząd powinien się uczyć”

Prorodzinny program Orbana robi wrażenie: „Polski rząd powinien się uczyć”

Viktor Orban przedstawił swój 7-punktowy prorodzinny program wspierający węgierskie rodziny. Podkreślił, że ratunkiem dla Europy jest zwiększenie dzietności, a nie imigracja.

Orban przedstawił swój program w Budapeszcie, gdzie ma coroczne wystąpienie na temat stanu państwa.

Brak obrazka

Na czym będzie polegał program? Znalazły się w nim między innymi punkty o propozycji pożyczek na warunkach preferencyjnych (w wysokości 10 milionów forintów). Punkt ten jest kierowany do każdej kobiety, która zdecyduje się wyjść za mąż przed 40 rokiem życia.

Brak obrazka

Czytaj także: Orban o wizycie Salviniego w Polsce: Z radością witamy włosko-polskie wysiłki

Punkt zakłada, że jeśli kobieta urodzi pierwsze dziecko spłata zostanie zawieszona na okres trzech lat. Jeśli zaś zdecyduje się na dwójkę potomstwa 1/3 pożyczki zostanie umorzona, zaś po urodzeniu trójki dzieci jej spłata zostanie całkowicie umorzona.

Orban zapowiedział również dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego dla rodzin, które będą miały co najmniej czwórkę dzieci. Polityk podkreślił również, że w ciągu trzech lat zostanie wybudowanych aż 21 tys. żłobków.

Zachęcić do zakładania dużych rodzin mają również preferencyjne warunki kredytów mieszkaniowych. Państwo zapowiedziało również, że pomoże w zakupie dużego samochodu rodzinom wielodzietnym – jak zapowiedział premier „będzie to duże siedmioosobowe auto dla rodzin posiadających co najmniej troje dzieci”.

REKLAMA

Rząd od dawna przestrzega Węgrów przed staniem się krajem imigracyjnym – My, Węgrzy, mamy jedną ojczyznę.(…) Wystarczy raz podjąć złą decyzję, zrobić niewłaściwy krok i nie da się zahamować na równi pochyłej – powiedział Viktor Orban, dodając: – Dziś znów chcą nam odebrać ojczyznę.

dorzeczy/medianarodowe
REKLAMA

Komentarze