Prorodzinny program Orbana robi wrażenie: “Polski rząd powinien się uczyć”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Viktor Orban przedstawił swój 7-punktowy prorodzinny program wspierający węgierskie rodziny. Podkreślił, że ratunkiem dla Europy jest zwiększenie dzietności, a nie imigracja.

Orban przedstawił swój program w Budapeszcie, gdzie ma coroczne wystąpienie na temat stanu państwa.

Na czym będzie polegał program? Znalazły się w nim między innymi punkty o propozycji pożyczek na warunkach preferencyjnych (w wysokości 10 milionów forintów). Punkt ten jest kierowany do każdej kobiety, która zdecyduje się wyjść za mąż przed 40 rokiem życia.

Czytaj także: Orban o wizycie Salviniego w Polsce: Z radością witamy włosko-polskie wysiłki

Punkt zakłada, że jeśli kobieta urodzi pierwsze dziecko spłata zostanie zawieszona na okres trzech lat. Jeśli zaś zdecyduje się na dwójkę potomstwa 1/3 pożyczki zostanie umorzona, zaś po urodzeniu trójki dzieci jej spłata zostanie całkowicie umorzona.

Orban zapowiedział również dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego dla rodzin, które będą miały co najmniej czwórkę dzieci. Polityk podkreślił również, że w ciągu trzech lat zostanie wybudowanych aż 21 tys. żłobków.

Zachęcić do zakładania dużych rodzin mają również preferencyjne warunki kredytów mieszkaniowych. Państwo zapowiedziało również, że pomoże w zakupie dużego samochodu rodzinom wielodzietnym – jak zapowiedział premier “będzie to duże siedmioosobowe auto dla rodzin posiadających co najmniej troje dzieci”.

Rząd od dawna przestrzega Węgrów przed staniem się krajem imigracyjnym – My, Węgrzy, mamy jedną ojczyznę.(…) Wystarczy raz podjąć złą decyzję, zrobić niewłaściwy krok i nie da się zahamować na równi pochyłej – powiedział Viktor Orban, dodając: – Dziś znów chcą nam odebrać ojczyznę.

dorzeczy/medianarodowe
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY