REKLAMA

Orban o wizycie Salviniego w Polsce: Z radością witamy włosko-polskie wysiłki

Orban o wizycie Salviniego w Polsce: Z radością witamy włosko-polskie wysiłki

Węgry uważają polsko-włoskie starania o stworzenie antyimigranckiej osi w Europie za wspaniałą wiadomość – podkreślał Orban na konferencji prasowej w Budapeszcie.

REKLAMA

Jeśli chodzi o oś polsko-włoską, oś Warszawa-Rzym, to fakt, że w ogóle mogła zacząć się tworzyć jest jednym z najwspanialszych wydarzeń. Zatem wiążę z nią duże nadzieje – mówił węgierski premier.

Czytaj więcej: Salvini – Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej

Wicepremier Włoch, Matteo Salvini mówił podczas wizyty w Polsce o powrocie Europy do swoich korzeni: Polska i Włochy będą bohaterami nowej wiosny europejskiej – mówił na konferencji prasowej z szefem polskiego MSWiA.

Brudziński natomiast podkreślał, że należy wzmocnić ochronę granic i pogłębić współpracę z państwami, które są przeciwko przyjmowaniu migrantów.

Wizytę włoskiego wicepremiera komentował m.in. poseł Robert Winnicki – Spotkanie Salvini-Kaczyński to dobra wiadomość dla walki o polskie interesy pod jednym warunkiem – że Nowogrodzka potraktuje je jako poważną „inwestycję” a nie tylko jako pusty, przedwyborczy chwyt. Czy PiS jest gotów do poważnej korekty polityki zagranicznej w imię budowy „osi”?

gosc.pl
REKLAMA

Komentarze