REKLAMA

Następca tronu w Japonii z pierwszą wizytą w Polsce

Następca tronu w Japonii z pierwszą wizytą w Polsce

Dziś rozpoczęła się pierwsza taka wizytacja w Polsce japońskiej pary książęcej. Następca tronu Akishino wraz z małżonką Kiko złożyli wieniec z kwiatów na Grobie Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Następnie spotkają się z Prezydentem Andrzejem Dudą oraz odwiedzą Kraków i Łowicz.

Do stolicy, następca chryzantemowego tronu przyleciała wczoraj wieczorem. Dziś wraz z małżonką Kiko złożyli kwiaty nad Grobem Nieznanego Żołnierza. Następnie Akishino spotka się Prezydentem Polski Andrzejem Dudą i z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Dudą.

Czytaj więcej: Mimo piekielnych upałów konie wciąż wożą turystów do Morskiego Oka

Podczas kilkudniowej wizyty w Polsce po za Warszawą para książęca odwiedzi także Kraków i Łowicz. Potrwa to do 1. lipca – tego dnia wylecą oni do Finlandii. Wizytacja spowodowana jest 100-letnią rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych z Japonią naszych krajów tj. Polski i Finlandii.

„Wizyta ma szczególny charakter, ponieważ będzie to pierwsza zagraniczna podróż księcia Akishino jako następcy tronu. Ponadto w tym roku Polska i Japonia świętują 100-lecie nawiązania relacji dyplomatycznych. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd premiera Ignacego Paderewskiego” – powiedział szef gabinetu prezydenckiego Krzysztof Szczerski.

Następca japońskiego tronu wraz z małżonką spotka się z parą prezydencką na uroczystym śniadaniu w Pałacu Prezydenckim.Wieczorem zaś, wspólnie obejrzą spektakl tradycyjnego japońskiego teatru No.

W stolicy zwiedzą także, Łazienki Królewskie, gdzie wysłuchają koncertu chopinowskiego. Odwiedzą również Starówkę i Zamek Królewski. Następnie udadzą się do Krakowa, a tam odwiedzą Uniwersytet Jagielloński, Wawel oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

W Łowiczu spotkają się z burmistrzem Krzysztofem Kalińskim. Tam odwiedzą miejscowe muzeum, gdzie zapoznają się ze sztuką robienia wycinanek.

Następca japońskiego tronu Akishino zyskał taki tytuł w tym roku. Jego brat Naruhito został w maju nowym Cesarzem Japonii po abdykacji ich ojca Akihito. Obecna Para Cesarska ma jedynie córkę Aiko, która jednak nie będzie mogła objąć rządów po ojcu, dlatego brat obecnego Cesarza ma tytuł następcy do czasu narodzin syna cesarza Naruhito.

rmf24

REKLAMA

Komentarze