REKLAMA

Minister pracy: Warszawa niesprawnie wypłaca mikropożyczki

Minister pracy: Warszawa niesprawnie wypłaca mikropożyczki

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej odniosła się w czwartek do ujawnionego przez portal tvp.info faktu, że warszawski ratusz nie nadąża z rozpatrywaniem wniosków o pomoc dla przedsiębiorców.

– Pan prezydent (Rafał Trzaskowski – red.) niesprawnie wypłaca mikropożyczki, a my przekazujemy środki także na realizację tego działania, a więc nie tylko na same mikropożyczki, ale i na obsługę zadania – powiedziała Marlena Maląg.

REKLAMA

Minister została zapytana o pomoc rządową dla przedsiębiorców. Jak mówiła, w ramach tarczy antykryzysowej złożono ponad 4 mln wniosków. Ministerstwu zależy na tym, by te pieniądze jak najszybciej trafiały na konta.

– Wnioski są systematycznie rozpatrywane, są to proste wnioski z umowami, realizowane przez powiatowe lub wojewódzkie urzędy pracy. (…) Jako niekoniecznie godny do naśladowania można byłoby przytoczyć przykład m. st. Warszawy, gdzie pan prezydent niesprawnie wypłaca mikropożyczki, a my przekazujemy środki także na realizację tego działania, a więc nie tylko na same mikropożyczki, ale i na obsługę zadania – powiedziała.

– Te pieniądze powinny jak najszybciej znaleźć się na kontach przede wszystkim pracodawców, którzy przekazują je na wynagrodzenia pracownicze. Te pieniądze są potrzebne dla zachowania płynności, dla bezpieczeństwa polskich rodzin – dodała.

Źródło: tvp.info

REKLAMA

Komentarze