REKLAMA

Michal Niezńanski o Konwencji Stambulskiej.” Stoją za nią WHO i homo lobby” [WIDEO]

Michal Niezńanski o Konwencji Stambulskiej.” Stoją za nią WHO i homo lobby” [WIDEO]

Gościem redaktora Dominika Cwikły w Komentarzu Politycznym na kanale Mediów Narodowych był Michał Nieznański – działacz Konfederacji. Rozmowa dotyczyła między innymi obietnicy Prawa i Sprawiedliwości o wycofaniu się z Konwencji Stambulskiej. PiS domagał się tego w poprzednich wyborach. Dzisiaj przypomina o tym stronie rządowej kandydat na prezydenta Krzysztof Bosak.

Pamiętamy jak w poprzednich wyborach parlamentarnych PiS domagał się wypowiedzenia Konwencji Stambulskiej. Między innymi robił to ustami poseł Pawłowicz. Przypomnijmy sobie czym ta konwencja w ogóle jest i jakie ma zadanie. Jak podaje wikipedia – ” Konwencja uznaje strukturalny charakter przemocy wobec kobiet za przemoc ze względu na płeć, oraz fakt, że przemoc wobec kobiet stanowi jeden z podstawowych mechanizmów społecznych, za pomocą którego kobiety są spychane na podległą wobec mężczyzn pozycję. Ma być zastosowana do wszelkich form przemocy wobec kobiet, w tym przemocy domowej. Konwencja uznaje, że kobiety i dziewczęta są narażone na przemoc ze względu na płeć bardziej niż mężczyźni i chłopcy, ale ma być zastosowana do wszystkich ofiar przemocy domowej, niezależnie od płci. Strony Konwencji zobowiązują się m.in. do działań profilaktycznych, m.in. do tego, że podejmą konieczne działania zachęcające społeczeństwo, a w szczególności mężczyzn i chłopców, do aktywnego udziału w zapobieganiu wszelkim formom przemocy. Dokument ma mieć zastosowanie zarówno w czasie pokoju jak i w sytuacjach konfliktów zbrojnych”. Jak widzimy konwencja wpisuje się w lewicowy bełkot prawny, skutkujący zaostrzeniem prawa oraz dający pole do działania dla wielu tak zwanych kobiet wyzwolonych bądź też zwykłych hochsztaplerek.

REKLAMA

Zobacz także : Trump idzie na wojnę z social media! Podpisał rozporządzenie: „Musimy bronić wolności słowa”

Ustawa antyprzemocowa

Gdy PiS doszedł do władzy to nie spełnił swojej obietnicy wyborczej. Zamiast tego przez sejm przeszła ustawa antyprzemocowa, wynikające de facto z Konwencji Stambulskiej. Ustawa mówi o tym, że na podstawie zwykłego pomówienia będzie można tymczasowo odizolować mężczyzne od rodziny. „Zacznijmy od tego, że to nie jedyna obietnica PiSu której nie dotrzymał (…) przypomnijmy także sprawę zwrócenia wraku Tupolewa czy sprawę ujawnienia aneksu do raportu WSI oraz wiele innych obietnic składanych przed objęciem władzy (…) sama Konwencja Stambulska na pierwszy rzut oka wygląda całkiem rozsądnie. Niektórzy mogliby mieć pretensje do nas o to, że jesteśmy przeciwko. Piękne hasła o zwalczaniu przemocy powodują, że nie zauważamy co pod płaszczykiem walki z przemocą kryje ta konwencja (…) stoi za tym między innymi homo lobby oraz WHO” – oświadczył Michał Nieznański. Całość wywiadu znajdziecie poniżej.

Zobacz także : Sejm uchwalił ustawę o pomocy publicznej dla dużych firm. Mniejsze pensje dla prezesów i zarządu

REKLAMA

Komentarze