REKLAMA

Mamy to! 100 tysięcy złotych na respiratory dla zarażonych koronawirusem

Mamy to! 100 tysięcy złotych na respiratory dla zarażonych koronawirusem

Polacy potrafią się jednoczyć. W czasach pandemii koronawirusa widzimy niesamowitą mobilizację społeczeństwa – Polacy nie tylko szyją maseczki, przywożą jedzenie pracownikom szpitala, ale także wspomagają zbiórki, w tym #DajmyOddech.

Organizatorzy zebrali już 100 tysięcy złotych na respiratory dla zarażonych koronawirusem. Z dnia na dzień sytuacja w Polsce się pogarsza – społeczne zbiórki mogą pomóc naszemu krajowi przetrwać ten trudny okres.

Roty Niepodległości dziekują za każdą wpłatę, ale mobilizują przy tym wszystkich, którzy mogą wspomóc zbiórkę: „Zebraliśmy olbrzymią kwotę, dzięki której będziemy w stanie zakupić specjalistyczny sprzęt dla szpitali do walki z koronawirusem. To dla nas bardzo trudny czas. Bądźmy razem. Solidarni. Jeśli jeszcze nie wsparłeś naszej obywatelskiej zbiórki”

DajmyOddech to odpowiedź Rot Niepodległości na szerzącą się pandemię koronawirusa. W Polsce są już 1984 przypadki zarażenia koronawirusem – liczba ta jednak lawinowo rośnie. Coraz więcej osób znajduje się w ciężkim stanie, codziennie też dowiadujemy się o nowych ofiarach pandemii.

Jak podkreślają organizatorzy – może się u nas powtórzyć scenariusz Włoch, Hiszpanii czy Belgii, które muszą wybierać kogo mają ratować: „Respiratorów nie da się podzielić między pacjentów, więc już niedługo pracownicy naszej służby zdrowia staną przed dramatyczną decyzją, kogo da się ratować, a kogo już nie.”

„Jako odpowiedzialny i solidarny naród musimy być gotowi do poświęceń i dlatego postanowiliśmy uruchomić zbiórkę, której fundusz zostanie przeznaczony na zakup respiratorów”.

REKLAMA

Komentarze