REKLAMA

Jest decyzja ws. rozszerzenia zakazu handlu w niedzielę

Jest decyzja ws. rozszerzenia zakazu handlu w niedzielę

REKLAMA

Według nieoficjalnych informacji zapadła decyzja ws. rozszerzenia zakazu handlu w niedzielę – RMF FM podaje, że PiS nie zdecydował się wprowadzić zmian.

W Polsce od dłuższego czasu trwa dyskusja na temat zakazu handlu w niedzielę. Ustawa ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Tym razem NSZZ „Solidarność” postulowała wydłużenie niedzielnego zakazu handlu.

Zakaz miałby obowiązywać już od godziny 22.00 w soboty, a kończyć się o 5.00 rano w poniedziałki. Minister Rafalska początkowo przychylnie wypowiadała się na temat zmian – Myślę, że w listopadzie lub w grudniu możemy przystąpić do prac w parlamencie. Zmiany zaczęłyby obowiązywać w pierwszym kwartale przyszłego roku – powiedziała Radiu ZET.

Czytaj więcej: Zakaz handlu w niedzielę. Plusy i minusy nowej ustawy [WIDEO]

Jednak kilka dni później minister napisała na Twitterze, że informacje jakoby chciała wprowadzić rozszerzenie są plotkami – Medialne informacje dot. rozszerzenia ograniczenia handlu są nieprawdziwe. Nie ma i nigdy nie było żadnych planów jego rozszerzenia na sobotę. Nigdy nie twierdziłam, że ograniczenie handlu powinno dotyczyć także soboty. To kłamstwo, rozsiewane by wywołać niepokój.

Przypominamy, że posłowie zdecydowali, że od 1 marca 2018 r. będą dwie niedziele handlowe w miesiącu, w 2019 r. – jedna. W roku 2020 będzie można handlować jedynie w dwie niedziele przed Bożym Narodzeniem i jedną przed Wielkanocą, a także w inne, wskazane w ustawie. Za ustawą zakazującą handlu w niedziele zagłosowało 254 posłów, 156 było przeciw, a 23 wstrzymało się od głosu.

RMFFM
REKLAMA

Komentarze