REKLAMA

K. Bosak: Istotniejsze są zmiany w procedurach i sądach powszechnych, a nie gry polityczne w obozie władzy [WIDEO]

K. Bosak: Istotniejsze są zmiany w procedurach i sądach powszechnych, a nie gry polityczne w obozie władzy [WIDEO]

W Komentarzu Mediów Narodowych gościliśmy Krzysztofa Bosaka, wiceprezesa Ruchu Narodowego. Głównym tematem rozmów były zmiany w sądownictwie oraz propozycje prezydenta Andrzeja Dudy w tej kwestii.

Przypominamy, że prezydent miał przede wszystkim zastrzeżenia do nieograniczonej władzy, jaką otrzymałby rząd po podpisaniu ustaw o KRS i SN. Przedstawionego przez niego zmiany mają mieć charakter społeczny i wprowadzać zmiany, które obiecał w kampanii wyborczej.

Bosak stwierdził m.in. Jako partia stanowiska w tej sprawie nie wydaliśmy. Będziemy o tym na pewno dyskutować. Mój komentarz nie będzie zaskakujący. Propozycje prezydenta skupiają się na tym samym co poprzednio. 

Tomasz Kalinowski stwierdził, że doszło do rozbicia obozu rządzącego – taka sytuacja trwa już od wiosny. Gość Mediów Narodowych skomentował – Mnie osobiście zaskoczyły propozycje prezydenta. Myślę, że to element gry politycznej. Napięcie między PiSem i prezydentem może być realne.

Całość rozmowy można obejrzeć w poniższym materiale. Aby być na bieżąco z produkcjami Mediów Narodowych subskrybuj nasz kanał na portalu YouTube!

REKLAMA

Komentarze