REKLAMA

Facebook cenzuruje Media Narodowe! Bez tłumaczenia kasuje profile. „Czy minister cyfryzacji podejmie jakieś działania?”

Facebook cenzuruje Media Narodowe! Bez tłumaczenia kasuje profile. „Czy minister cyfryzacji podejmie jakieś działania?”

Na łamach Mediów Narodowych niejednokrotnie informowaliśmy o cenzurze jaka jest wprowadzana w największych serwisie społecznościowym jakim jest Facebook. Po raz kolejny międzynarodowy gigant postanowił usunąć profil Mediów Narodowych, nie podając przy tym żadnych wyjaśnień.

O skandalicznej sprawie poinformował Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i redaktor naczelny Mediów Narodowych. „Facebook ponownie usunął konto Mediów Narodowych organu prasowego Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” zarejestrowanego w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga w Warszawie III Wydział Cywilny pod poz. 4186.” – rozpoczął swój wpis.

REKLAMA

Bąkiewicz podkreślił, że usunięcie profilu nie zostało w żaden sposób wyjaśnione przez administrację Facebooka. Jeśli zostały naruszone jakieś punkty regulaminu, to nawet nie jest możliwe stwierdzenie które konkretnie. Nie wiadomo również, która publikacja miałaby rzekomo naruszyć reguły narzucone przez Facebooka. Bąkiewicz zapewnił, że złożył już stosowne odwołanie.

Przy okazji prezes SMN postawił kilka pytań otwartych. Przytaczamy je w całości:

Stawiam retoryczne pytania:
1. Czy dzieje się tak przypadkowo, że nie możemy w przestrzeni internetu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej funkcjonować na równych prawach z innymi osobami i podmiotami?
2. Czy urzędnicy państwowi, a szczególnie minister cyfryzacji podejmie jakieś działania mające na celu regulacje w tym zakresie?
3. Czy administracja Facebook planuje dalsze restrykcje i np. w okresie mniejszego zainteresowania społecznego skasuje istniejący jeszcze fp. Marsz Niepodległości?

Bąkiewicz opublikował również rzuty ekranu, które potwierdzają jego słowa.

medianarodowe.com 

REKLAMA

Komentarze