REKLAMA

Facebook blokuje katolicką fundację. „Bo jesteśmy za życiem”

Facebook blokuje katolicką fundację. „Bo jesteśmy za życiem”

Od kilku dni na portalu społecznościowym Facebook nie można udostępnić linka do stron smsznieba.pl i zyciebezgranic.org. – Facebook blokuje „SMS z Nieba” bo jesteśmy za życiem – uważa ks. Rafał Jarosiewicz z zarządu Fundacji SMS z Nieba.

REKLAMA

Przy próbie zamieszczenia wpisu lub komentarza z linkiem do którejś z wymienionych stron pojawia się komunikat administracji. „Nie można udostępnić zawartości, ponieważ ten link narusza nasze Standardy społeczności. Jeżeli uważasz, że nie jest to sprzeczne z naszymi Standardami społeczności, powiadom nas o tym”.

Mimo, że informację o zablokowaniu Fundacja SMS z Nieba podała publicznie 25 listopada, stwierdzając „Może po tym wpisie nas odblokują”, do tej pory nic się nie zmieniło. Facebook nadal blokuje możliwość zamieszczania linków do smsznieba.pl i zyciebezgranic.org.

Zobacz także: Ukarano ją za poglądy pro-life. Teraz otrzyma odszkodowanie

Co mogło tak zdenerwować administrację Facebooka? Fundacja SMS z Nieba powstała w 2012 roku. Jak można przeczytać na jej stronie internetowej, do jej misji należy m.in. rozpowszechnianie treści Pisma Świętego czy świętych Kościoła Katolickiego. Wśród działań wymienia: rozsyłanie „poprzez nowoczesne środki przekazu multimedialnego” fragmentów Pisma Świętego oraz myśli Świętych Kościoła Katolickiego, jak również organizowanie koncertów, sympozjów, konferencji, warsztatów, szkoleń, kursów i rekolekcji. Fundacja prowadzi też telefon zaufania dla osób, które potrzebują „wsparcia psychologicznego, pomocy w spojrzeniu na rzeczywistość z Bożej perspektywy lub zwykłej ludzkiej otuchy”.

Wśród najnowszych działań Fundacji SMS z Nieba są m.in. rekolekcje adwentowe online czy ogólnopolska modlitwa za sędziów TK, posłów wnioskodawców skargi do TK na przepisy aborcyjne i wszystkich obrońców życia. Zdaniem ks. Jarosiewicza z zarządu Fundacji, to właśnie postawą w obronie życia ludzkiego organizacja naraziła się Facebookowi.

smsznieba.pl

REKLAMA

Komentarze