Facebook blokuje katolicką fundację. “Bo jesteśmy za życiem”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Facebook

Od kilku dni na portalu społecznościowym Facebook nie można udostępnić linka do stron smsznieba.pl i zyciebezgranic.org. – Facebook blokuje “SMS z Nieba” bo jesteśmy za życiem – uważa ks. Rafał Jarosiewicz z zarządu Fundacji SMS z Nieba.

Przy próbie zamieszczenia wpisu lub komentarza z linkiem do którejś z wymienionych stron pojawia się komunikat administracji. “Nie można udostępnić zawartości, ponieważ ten link narusza nasze Standardy społeczności. Jeżeli uważasz, że nie jest to sprzeczne z naszymi Standardami społeczności, powiadom nas o tym”.

Mimo, że informację o zablokowaniu Fundacja SMS z Nieba podała publicznie 25 listopada, stwierdzając “Może po tym wpisie nas odblokują”, do tej pory nic się nie zmieniło. Facebook nadal blokuje możliwość zamieszczania linków do smsznieba.pl i zyciebezgranic.org.

Zobacz także: Ukarano ją za poglądy pro-life. Teraz otrzyma odszkodowanie

Co mogło tak zdenerwować administrację Facebooka? Fundacja SMS z Nieba powstała w 2012 roku. Jak można przeczytać na jej stronie internetowej, do jej misji należy m.in. rozpowszechnianie treści Pisma Świętego czy świętych Kościoła Katolickiego. Wśród działań wymienia: rozsyłanie “poprzez nowoczesne środki przekazu multimedialnego” fragmentów Pisma Świętego oraz myśli Świętych Kościoła Katolickiego, jak również organizowanie koncertów, sympozjów, konferencji, warsztatów, szkoleń, kursów i rekolekcji. Fundacja prowadzi też telefon zaufania dla osób, które potrzebują “wsparcia psychologicznego, pomocy w spojrzeniu na rzeczywistość z Bożej perspektywy lub zwykłej ludzkiej otuchy”.

Wśród najnowszych działań Fundacji SMS z Nieba są m.in. rekolekcje adwentowe online czy ogólnopolska modlitwa za sędziów TK, posłów wnioskodawców skargi do TK na przepisy aborcyjne i wszystkich obrońców życia. Zdaniem ks. Jarosiewicza z zarządu Fundacji, to właśnie postawą w obronie życia ludzkiego organizacja naraziła się Facebookowi.

smsznieba.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY