REKLAMA

Desant imigrantów na hiszpańskiej plaży ku zdziwieniu opalających się nudystów [WIDEO]

Desant imigrantów na hiszpańskiej plaży ku zdziwieniu opalających się nudystów [WIDEO]

Ponad trzydziestu nielegalnych imigrantów, ściganych przez policyjną łódź, wylądowało w piątek na hiszpańskiej plaży ku zdziwieniu opalających się nudystów.

REKLAMA

Przyjdź na Marsz Powstania Warszawskiego. Oddaj hołd bohaterom! 1 sierpnia godz. 17:00 Rondo Dmowskiego

Na nagraniach, opublikowanych w mediach społecznościowych m.in. przez zaskoczonych plażowiczów, można zobaczyć imigrantów, głównie młodych mężczyzn, wyrzucających kamizelki ratunkowe dobijając do brzegu. Imigranci szybko rozproszyli się wśród okolicznych wydm i lasów, aby uniknąć spotkania z hiszpańskimi strażnikami granicznymi.

Imigranci wylądowali na plaży w pobliżu Tarify, po przekroczeniu Cieśniny Gibraltarskiej – wąskiego akwenu, oddzielającego Maroko od Europy.

W ostatnich dniach Hiszpania uchwaliła dekret, który daje darmową opiekę zdrowotną wszystkim imigrantom. Część mediów wskazuje, że zatwierdzony w piątek dekret może stać się kolejnym „argumentem dla nielegalnych afrykańskich imigrantów” do próby przedostania się do Hiszpanii. Dziennik „ABC” uważa, że „przyjęty w ekspresowym tempie dekret” to drugi po zapowiedzi usunięcia drutu kolczastego z ogrodzeń na marokańsko-hiszpańskiej granicy ukłon rządu socjalistycznego wobec migrantów.

NDIE.PL

REKLAMA

Komentarze