REKLAMA

CBOS: Andrzej Duda wciąż odbierany pozytywnie

CBOS: Andrzej Duda wciąż odbierany pozytywnie

Na przełomie maja i czerwca Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło sondaż. Według niego, ankietowani ciągle oceniają obecnie urzędującego prezydenta pozytywnie.

REKLAMA

Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej pandemią, CBOS powrócił do badań. Placówka poprosiła respondentów o ocenę pracy, zarówno prezydenta, jak i obydwu izb parlamentu.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Źródło: CBOS, PAP

Od marca, notowania głowy państwa pogorszyły się o 3 punkty procentowe. Zadowolenie z prezydentury Andrzeja Dudy wyraża jednak więcej niż połowa Polaków- 55 procent. Głosy negatywne stanowią obecnie 39 procent. Oznacza to wzrost niezadowolenia o dwa punkty procentowe.

Pozytywny odbiór obecnie urzędujący prezydent znajduje przede wszystkim u wyborców Prawa i Sprawiedliwości, osób religijnych oraz starszych. Ponadto, do grona zwolenników zaliczają się też osoby słabiej wykształcone, mniej zarabiające i mieszkańcy terenów wiejskich.

Do przeciwników Andrzeja Dudy zaliczyć można przede wszystkim sympatyków opozycji– ze szczególnym uwzględnieniem Platformy Obywatelskiej i Lewicy.

CBOS zwraca również uwagę na pogorszenie się notowań obydwu izb parlamentu. Niezadowolenie Polaków z pracy sejmu wzrosło o 8 punktów procentowych, natomiast z pracy senatu o 6 punktów procentowych.

Więcej o wynikach sondażu pisze Polska Agencja Prasowa: https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C661273%2Ccbos-55-proc-badanych-zadowolonych-z-dzialalnosci-prezydenta-andrzeja-dudy

Źródło: PAP

REKLAMA

Komentarze