REKLAMA

Były ambasador ujawnia sojusz Rosji i Izraela przeciwko Polsce! Baliński o pakcie Putin-Netanjahu (WIDEO)

Były ambasador ujawnia sojusz Rosji i Izraela przeciwko Polsce! Baliński o pakcie Putin-Netanjahu (WIDEO)

Krzysztof Baliński w Mediach Narodowych rozwinął swoją myśl zawartą w tekście z początku roku pt. „Gwiazda czerwona i gwiazda Dawida”, w którym opisywał sojusz Rosji i Izraela przeciwko Polsce. Były ambasador RP w Syrii przywołał przy tym spotkanie z 2009 roku, które nazwał mianem „paktu Putin-Netanjahu”.

Były ambasador pisał, że w Rosji nawet wspominanie o pakcie Ribbentrop-Mołotow jest karalne. Część publicystów – wśród nich Stefan Michnik – tak bardzo podłapał temat, że zaczął porównywać układ III Rzeszy Niemieckiej i ZSRR do paktu Beck-Hitler, który był jedynie paktem o nieagresji.

Krzysztof Baliński wówczas powiedział o pakcie Putin-Netanjahu.

Latem 2009 roku nad Morzem Czarnym doszło do spotkania ówczesnego prezydenta Miedwiediewa z ówczesnym prezydentem Izraela Peresem. Wiadomo, że osobą nr 1 w Rosji był wówczas i jest dzisiaj Putin. Były to praktycznie porozumienie między Putinem a Netanjahu

Po tym spotkaniu wydano komunikat. Zawarto w niej m.in. taką myśl, że „nie wolno kwestionować wkładu wniesionego przed naród rosyjski w zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami”. Oraz to, że to „Armia Czerwona powstrzymała holokaust przeciwko europejskim Żydom”

W tym kontekście pojawiły się też odniesienia do tego, że kraje takie, jak Polska, negują i kwestionują wkład ZSRR w zwycięstwo nad Hitlerem. W ślad za tym poszły takie oceny, jak to, że nie było żadnego paktu Ribbentrop-Mołotow, a nawet, jeżeli był, to miał na celu wyłącznie obronę mniejszości narodowych na polskich Kresach i obronę mienia Białorusinów i Ukraińców

Prowadzący rozmowę Dominik Cwikła zapytał, dlaczego Izrael przyjął taką retorykę i co z tego ma. Baliński zwrócił wówczas uwagę na „bardzo intensywne kontakty i wspólne interesy między Izraelem a Rosją”.

Możemy nawet mówić o pakcie Putin-Netanjahu. Oba kraje mają wspólny interes w tym, by narracja historyczna była jednolita wobec Polski – podsumował Baliński.

Oprócz tego były ambasador RP ostrzegał przed mocnym sojuszem z Izraelem oraz o relacjach tego kraju z USA. Pojawiło się też pytanie o ilość agentów Mossadu w Polsce. Cały materiał poniżej.

REKLAMA

Komentarze