REKLAMA

Berlin: 23-letni Mohamed wtargnął w szabat do synagogi krzycząc „Pie**lić Izrael”

Berlin: 23-letni Mohamed wtargnął w szabat do synagogi krzycząc „Pie**lić Izrael”

Mohamed M., 23-letni muzułmanin podczas szabatu zaatakował synagogę w Berlinie. Został wypuszczony na wolność, ponieważ „nie chciał nikogo skrzywdzić”.

REKLAMA

W ubiegły piątek Mohamed M. przechodzi przez ogrodzenie do synagogi. W ręku trzymał nóż (Glock, ostrze 20 cm) i według świadków krzyczał „Allahu Akbar” i „Pie**dolić Izrael”. Mimo, że policja zatrzymała mężczyznę na miejscu to muzułmanin został następnego dnia wypuszczony na wolność.

23-letni Mohamed to imigrant, ma zezwolenie na pobyt w Niemczech do 2020 roku. Niemieckie media zastanawiają się dlaczego tak szybko wypuszczono imigranta z więzienia. Policja tłumaczy, że mimo ataku w czasie szabatu i niecenzuralnych słów „Oczywiście mężczyzna nie chciał nikogo skrzywdzić, ale tylko groził”

Zobacz także: Berlin: Mohamed najpopularniejszym imieniem nadawanym w 2018

Żydowska społeczność jest jednak niezadowolona z działań służb. Chcą wiedzieć czy mężczyzna jest chory psychicznie, czy też planował atak terrorystyczny: „Rodzi się pytanie, czy stanowi on zagrożenie dla ogółu społeczeństwa, czy dla samego siebie, czy grozi niebezpieczeństwo ponownego ataku” – pisze Bild.

bild
REKLAMA

Komentarze