REKLAMA

Berlin: Mohamed najpopularniejszym imieniem nadawanym w 2018

Berlin: Mohamed najpopularniejszym imieniem nadawanym w 2018

Mohammed jest najpopularniejszym imieniem nadawanym w 2018 noworodkom w Berlinie wg danych stowarzyszenia na rzecz języka niemieckiego – informuje na Twitterze Adam Gwiazda.

https://twitter.com/delestoile/status/1124200958211366912

Mohhamed wyparło w Berlinie inne niemieckie imiona. Wynika to z niekontrolowanej migracji i większej dzietności imigrantów niż rodzimych Niemców. Podobna sytuacja ma miejsce w Brukseli, gdzie również rokrocznie znajduje się w czołówce, czy Londynie – tutaj od kilku lat jest na szczycie list najpopularniejszych imion.

Brak obrazka

Mohhamed to imię męskie pochodzenia arabskiego. Wariantami tego imienia są: Mehmed, Mamadu i Mahomet. Imię wywodzi się od rdzenia trójspółgłoskowego Ḥ-M-D i oznacza „chwalony”.

Problemy z imigrantami rozpoczynają się również w szkołach podstawowych. Niedawno informowaliśmy, że berlińskiej dzielnicy Kreuzberg, w szkol podstawowej gdzie uczy się 370 uczniów – jest tylko jedna uczennica, której językiem ojczystym jest niemiecki.

REKLAMA

Czytaj również: Berlin: 10-letni Afgańczyk zgwałcił rówieśnika z klasy

„Większość ma niepracujących rodziców i rozmawia w domu po turecku. Znają tylko własne blokowisko” – informował Gwiazda. Podobne problemy ma również berlińska akademia policyjna, która została zmuszona do zatrudnienia pracownika socjalnego, który będzie opiekował się studentami z „problemami”.

Akademia została zmuszona do zatrudnienia nauczycieli języka niemieckiego i naukę imigrantów od samych podstaw. Na 2500 studentów około 40 procent ma pochodzenie migracyjne. Odbija się to przede wszystkim na jakości kształcenia.

medianarodowe/www.morgenpost.de

REKLAMA

REKLAMA

Komentarze