REKLAMA

Andruszkiewicz nie poparł projektu Zatrzymaj Aborcję – Na 41 posłów tylko jeden ProLife

Andruszkiewicz nie poparł projektu Zatrzymaj Aborcję – Na 41 posłów tylko jeden ProLife

30 listopada 2017 r. złożono w Sejmie projekt ustawy Zatrzymaj Aborcję. Projekt jednak kolejny raz został wstrzymany.

W środę poseł Prawicy RP Jan Klawiter złożył wniosek,aby komisja zajęła się projektem „Zatrzymaj aborcję”. Wynik głosowania był dość zaskakujący, choć większość członków w komisji to politycy PiS. 1 osoba była za, 29 przeciw. 

REKLAMA

Do sprawy odniósł się poseł Robert Winnicki, który był obecny na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Dziś poseł Jan Klawiter wnioskował o rozpatrzenie projektu #ZatrzymajAborcję, który od pół roku leży w Sejmie. Wsparłem ten wniosek. Padł 1 głos ZA – wnioskodawcy. 29 przeciw. Reszta – nieobecności, uniki. Na 41 posłów tylko jeden #ProLife.

Naganne zachowanie posłów komentowała Kaja Godek – Nie będzie prac nad #ZatrzymajAborcję. Komisja Polityki Społ i Rodziny utrzymuje w prawie zabijanie chorych dzieci i odpowiada za śmierć 3 maluchów dziennie. Niektórzy posłowie celowo spóźnili się na posiedzenie aby nie głosować np. pos. Halina Szydełko z Akcji Katolickiej.

Wśród takich osób był także Adam Andruszkiewicz. Jeszcze w marcu Kaja Godek odniosła się do Andruszkiewicza na portalu społecznościowym Twitter, wypunktowała m.in., że poseł jest członkiem Komisji, która spowalnia prace nad projektem. Apelowała do polityka, aby ten złożył wniosek o niezwłoczne rozpatrzenie projektu.

Projekt ustawy #ZatrzymajAborcję zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby. Obywatelski projekt ma zakazać więc tzw. aborcji eugenicznej.

MediaNarodowe/narodowcy.net

 

REKLAMA

Komentarze