- Według dziennika “Westfälische Nachrichten”, powołującego się na informacje z kręgów rządowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako przyczynę podało… “różnorodność religijną” przedstawicieli państw grupy G7.
- Lokalne władze wyraziły ponoć zdumienie, bo do tej pory żaden polityk nie przedstawiał takich żądań.
- Wspomniany krzyż był zlokalizowany w Sali Pokoju jeszcze przed zawarciem Pokoju Westfalskiego w 1648 roku, który zakończył wojnę trzydziestoletnią.
- Zobacz też: Polska: Zmienia się sposób pracy. Na popularności zyskuje praca zdalna
Od ponad 450 lat w sali ratusza w nadreńskim Münsterze stał zabytkowy relikwiarzowy krzyż. Przed spotkaniem szefów dyplomacji państw G7 minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock zwróciła się do władz miasta o usunięcie go.
Według dziennika “Westfälische Nachrichten”, powołującego się na informacje z kręgów rządowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako przyczynę podało… “różnorodność religijną” przedstawicieli państw grupy G7.
Lokalne władze wyraziły ponoć zdumienie, bo do tej pory żaden polityk nie przedstawiał takich żądań.
Wspomniany krzyż był zlokalizowany w Sali Pokoju jeszcze przed zawarciem Pokoju Westfalskiego w 1648 roku, który zakończył wojnę trzydziestoletnią.
Nie pierwszy przypadek
Baerbock to nie pierwsza niemiecka polityk, mająca tego typu życzenia. Niedawno minister kultury, również z partii Zielonych, Claudia Roth, domagała się zakrycia cytatu z Pisma Świętego na kopule berlińskiego Zamku.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
Magna Polonia