Baerbock kazała usunąć z Sali Pokoju krzyż. Stał tam od ponad 450 lat

skandal
Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Annalena Baerboeck

Annalena Baerboeck / Fot. PAP/epa/Clemens Bilan. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Przed spotkaniem szefów dyplomacji państw G7 minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock zwróciła się do władz miasta o usunięcie krzyża.
  • Według dziennika “Westfälische Nachrichten”, powołującego się na informacje z kręgów rządowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako przyczynę podało… “różnorodność religijną” przedstawicieli państw grupy G7.
  • Lokalne władze wyraziły ponoć zdumienie, bo do tej pory żaden polityk nie przedstawiał takich żądań.
  • Wspomniany krzyż był zlokalizowany w Sali Pokoju jeszcze przed zawarciem Pokoju Westfalskiego w 1648 roku, który zakończył wojnę trzydziestoletnią.
  • Zobacz też: Polska: Zmienia się sposób pracy. Na popularności zyskuje praca zdalna

Od ponad 450 lat w sali ratusza w nadreńskim Münsterze stał zabytkowy relikwiarzowy krzyż. Przed spotkaniem szefów dyplomacji państw G7 minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Baerbock zwróciła się do władz miasta o usunięcie go.

Według dziennika “Westfälische Nachrichten”, powołującego się na informacje z kręgów rządowych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych jako przyczynę podało… “różnorodność religijną” przedstawicieli państw grupy G7.

Lokalne władze wyraziły ponoć zdumienie, bo do tej pory żaden polityk nie przedstawiał takich żądań.

Wspomniany krzyż był zlokalizowany w Sali Pokoju jeszcze przed zawarciem Pokoju Westfalskiego w 1648 roku, który zakończył wojnę trzydziestoletnią.

Nie pierwszy przypadek

Baerbock to nie pierwsza niemiecka polityk, mająca tego typu życzenia. Niedawno minister kultury, również z partii Zielonych, Claudia Roth, domagała się zakrycia cytatu z Pisma Świętego na kopule berlińskiego Zamku.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Magna Polonia

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY