- Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (NCMEC) opublikowało w Internecie nowe dane o rosnących zagrożeniach dla dzieci ze strony gwałcicieli.
- W 2020 r. NCMEC odnotowało 97,5-procentowy wzrost zgłoszeń dotyczących zagrożeń tego typu.
- W grudniu 2021 r. specjalna “linia” przekroczyła 100 milionów zgłoszeń o podejrzeniach gwałtów na dzieciach.
- Zobacz też: CIA finansowała krucjatę różańcową w czasie zimnej wojny
Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (NCMEC) opublikowało w Internecie nowe dane o rosnących zagrożeniach dla dzieci ze strony gwałcicieli. W 2020 r. NCMEC odnotowało 97,5-procentowy wzrost zgłoszeń dotyczących zagrożeń tego typu, a w grudniu 2021 r. specjalna “linia” przekroczyła 100 milionów zgłoszeń o podejrzeniach gwałtów na dzieciach.
The scary reality of online exploitation is that rates of crime are continually growing
— NCMEC (@MissingKids) August 7, 2022
In 2020, NCMEC saw a 97.5% increase of online enticement reports & in Dec. 2021, our CyberTipline surpassed 100 million reports of suspected child sexual exploitation.https://t.co/pA9gH1pexc pic.twitter.com/hTz0phSmrv
Kiedy dzieci mają nienadzorowany dostęp do Internetu, mogą się z nimi skontaktować nieznajomi, którzy chcą się z nimi zaprzyjaźnić. Nowy raport NCMEC mówi:
Chociaż czasami może to być nieszkodliwe, może to być również początek zachowania, w którym przestępca zdobywa zaufanie, rozpoczyna izolację, a następnie wykorzystuje ofiarę.
NCMEC twierdzi, że może się to przydarzyć dziecku na dowolnej platformie, w dowolnym momencie. NCMEC wymienia niektóre metody, których używają potencjalni przestępcy w celu zwabienia dzieci w Internecie, w tym
proszenie dziecka o zdjęcia lub filmy o charakterze seksualnym, rozwijanie relacji poprzez komplementy, wspólne zainteresowania lub polubienie ich postów online, wysyłanie lub oferowanie zdjęć lub filmów o charakterze seksualnym lub oferowanie zachęt, takich jak karta podarunkowa, alkohol, narkotyki, zakwaterowanie, transport lub jedzenie.
Organizacja opisuje nowsze przestępstwo polegające na wykorzystywaniu dzieci w Internecie, zwane “wyłudzeniem seksualnym”, które
często zaczyna się, gdy dziecko jest szantażowane przez osobę poznaną w Internecie, która uzyskała od dziecka obraz seksualny za pomocą oszustwa lub przymusu.
Według raportu, w przypadku większości przestępstw związanych z wykorzystywaniem online 98% zgłoszonych przestępców było nieznanych dziecku, ale w przypadku oszustw w 60% przypadków przestępca jest znany ofierze.
Wykorzystywanie kompromitujących materiałów
Znęcanie się w Internecie i tego typu oszustwa często kończą się rozpowszechnianiem materiałów kompromitujących materiałów.
Przestępstwo często rozgałęzia się również na handel dziećmi w celach seksualnych, gdy internetowe reklamy dzieci będących ofiarami są publikowane w Internecie.
W raporcie czytamy:
Przerażająca rzeczywistość wykorzystywania w Internecie polega na tym, że wskaźniki przestępczości stale rosną. W 2020 r. NCMEC odnotował 97,5-procentowy wzrost zgłoszeń dotyczących nakłaniania online, a w grudniu 2021 r. nasza CyberTipline przekroczyła 100 milionów zgłoszeń podejrzeń o wykorzystywanie seksualne dzieci, prawie wszystkich związanych ze zdjęciami i filmami krążącymi w internecie przedstawiającymi dzieci.
Aby zwalczać wykorzystywanie dzieci, NCMEC wdrożył program CyberTipline w 1998 r. oraz Program identyfikacji dzieci i ofiar (CVIP) w 2002 r. Chodzi o pomoc w dostarczaniu informacji dotyczących wcześniej zidentyfikowanych dzieci-ofiar przedstawionych na zdjęciach, oraz lokalizacji tych niezidentyfikowanych. Ponieważ dziecko które padło już ofiarą takiego ataku, jest potencjalną ofiarą kolejnych.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com
The Post Millenial