USA: Wabienie dzieci w internecie w celu gwałtu wzrosło o niemal 100%

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
- Dzisiaj się nie kąpię.

- Dzisiaj się nie kąpię. / Fot. Pixabay

Przerażająca rzeczywistość wykorzystywania w Internecie polega na tym, że wskaźniki przestępczości stale rosną - donosi NCMEC.
  • Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (NCMEC) opublikowało w Internecie nowe dane o rosnących zagrożeniach dla dzieci ze strony gwałcicieli.
  • W 2020 r. NCMEC odnotowało 97,5-procentowy wzrost zgłoszeń dotyczących zagrożeń tego typu.
  • W grudniu 2021 r. specjalna “linia” przekroczyła 100 milionów zgłoszeń o podejrzeniach gwałtów na dzieciach.
  • Zobacz też: CIA finansowała krucjatę różańcową w czasie zimnej wojny

Narodowe Centrum Dzieci Zaginionych i Wykorzystywanych (NCMEC) opublikowało w Internecie nowe dane o rosnących zagrożeniach dla dzieci ze strony gwałcicieli. W 2020 r. NCMEC odnotowało 97,5-procentowy wzrost zgłoszeń dotyczących zagrożeń tego typu, a w grudniu 2021 r. specjalna “linia” przekroczyła 100 milionów zgłoszeń o podejrzeniach gwałtów na dzieciach.

Kiedy dzieci mają nienadzorowany dostęp do Internetu, mogą się z nimi skontaktować nieznajomi, którzy chcą się z nimi zaprzyjaźnić. Nowy raport NCMEC mówi:

Chociaż czasami może to być nieszkodliwe, może to być również początek zachowania, w którym przestępca zdobywa zaufanie, rozpoczyna izolację, a następnie wykorzystuje ofiarę.

NCMEC twierdzi, że może się to przydarzyć dziecku na dowolnej platformie, w dowolnym momencie. NCMEC wymienia niektóre metody, których używają potencjalni przestępcy w celu zwabienia dzieci w Internecie, w tym

proszenie dziecka o zdjęcia lub filmy o charakterze seksualnym, rozwijanie relacji poprzez komplementy, wspólne zainteresowania lub polubienie ich postów online, wysyłanie lub oferowanie zdjęć lub filmów o charakterze seksualnym lub oferowanie zachęt, takich jak karta podarunkowa, alkohol, narkotyki, zakwaterowanie, transport lub jedzenie.

Organizacja opisuje nowsze przestępstwo polegające na wykorzystywaniu dzieci w Internecie, zwane “wyłudzeniem seksualnym”, które

często zaczyna się, gdy dziecko jest szantażowane przez osobę poznaną w Internecie, która uzyskała od dziecka obraz seksualny za pomocą oszustwa lub przymusu.

Według raportu, w przypadku większości przestępstw związanych z wykorzystywaniem online 98% zgłoszonych przestępców było nieznanych dziecku, ale w przypadku oszustw w 60% przypadków przestępca jest znany ofierze.

Wykorzystywanie kompromitujących materiałów

Znęcanie się w Internecie i tego typu oszustwa często kończą się rozpowszechnianiem materiałów kompromitujących materiałów.

Przestępstwo często rozgałęzia się również na handel dziećmi w celach seksualnych, gdy internetowe reklamy dzieci będących ofiarami są publikowane w Internecie.

W raporcie czytamy:

Przerażająca rzeczywistość wykorzystywania w Internecie polega na tym, że wskaźniki przestępczości stale rosną. W 2020 r. NCMEC odnotował 97,5-procentowy wzrost zgłoszeń dotyczących nakłaniania online, a w grudniu 2021 r. nasza CyberTipline przekroczyła 100 milionów zgłoszeń podejrzeń o wykorzystywanie seksualne dzieci, prawie wszystkich związanych ze zdjęciami i filmami krążącymi w internecie przedstawiającymi dzieci.

Aby zwalczać wykorzystywanie dzieci, NCMEC wdrożył program CyberTipline w 1998 r. oraz Program identyfikacji dzieci i ofiar (CVIP) w 2002 r. Chodzi o pomoc w dostarczaniu informacji dotyczących wcześniej zidentyfikowanych dzieci-ofiar przedstawionych na zdjęciach, oraz lokalizacji tych niezidentyfikowanych. Ponieważ dziecko które padło już ofiarą takiego ataku, jest potencjalną ofiarą kolejnych.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

The Post Millenial

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY