Bąkiewicz chce przejąć logo Mediów Narodowych. Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło sprzeciw

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Robert Bąkiewicz jeszcze jako prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości postanowił przejąć brand Mediów Narodowych należących do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Stowarzyszenie wobec tej próby zawłaszczenia podjęło już kroki prawne.

O próbie przejęcia logotypu Mediów Narodowych jako pierwszy poinformował opinię publiczną Piotr Olejarczyk, który na portalu Onet pisał: Stowarzyszenie Marsz Niepodległości na czele z Malewskim złożyło do urzędu patentowego sprzeciw przeciwko wykorzystaniu znaku towarowego “Media Narodowe”. Chodzi o nową telewizję TVMN Roberta Bąkiewicza. Przypomnijmy, Bąkiewicz od miesięcy miał zakusy na Media Narodowe, związane ze Stowarzyszeniem Marsz Niepodległości.

Jak też zauważył dziennikarz Onetu gdy pozycja Bąkiewicza w Stowarzyszeniu słabła coraz bardziej, Bąkiewicz powołał spółkę akcyjną i stworzył telewizję TVMN (skrót od telewizji Media Narodowe), która starała się o koncesję od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Zapytany o sprawę prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, Bartosz Malewski, powiedział:
– Logotypy są bardzo podobne. Tamta strona zarzeka się, że posługują się inną nazwą. Nie Media Narodowe, a TVMN. Ale taką nazwą posługiwali się też, działając w Stowarzyszeniu Marsz Niepodległości. Ponadto na grafikach tej telewizji pojawia się też sformułowanie Media Narodowe – wylicza Malewski.

Na zdjęciu powyżej widać wyraźnie podobieństwa logotypów. Z lewej strony logo TVMN, z prawej logo Mediów Narodowych należące do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Przypomnijmy, że głównym udziałowcem prostej spółki akcyjnej Telewizja Media Narodowe, które prowadzi kanał telewizyjny pod szyldem TVMN, jest Fundacja Pod Wierzbami, należąca do Roberta Bąkiewicza. Bąkiewicz jest również prezesem spółki. Drugim udziałowcem, o czym kilka dni temu informował portal Wirtualna Polska, jest Waldemar Bonkowski, były senator PiS, który w spółce objął 30% udziałów. Trzecim udziałowcem zaś jest Piotr Barełkowski, który jest też członkiem zarządu spółki.

To właśnie ta spółka, założona 27 stycznia 2023 roku, przejęła 3 miesiące temu cały zespół redakcyjny Mediów Narodowych. Do realizacji programów telewizyjnych wykorzystywano również studio oraz cały sprzęt należący do Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, pomimo tego, że zarząd stowarzyszenia nigdy nie wyraził takiej zgody na dysponowanie w taki sposób majątkiem stowarzyszenia. Spółka również postanowiła wykorzystać nazwę mediów oraz logotyp należące do stowarzyszenia na co oczywiście nigdy nie uzyskała żadnej zgody od Stowarzyszenia.

Co jednak ciekawe, to nie spółka Telewizja Media Narodowe złożyła do Urzędu Patentowego wniosek o rejestrację znaku słowno-graficznego TV mn TV Media Narodowe, ale należąca do Bąkiewicza Fundacja Pod Wierzbami, czyli jeden z udziałowców spółki. To właśnie wobec wniosku fundacji Bąkiewicza został zgłoszony sprzeciw przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, które od 6 lat jest wydawcą Mediów Narodowych.

Zrzut ekranowy ze strony Urzędu Patentowego

Warto również zwrócić uwagę na to, że Robert Bąkiewicz zgłosił do rejestracji znak słowno-graficzny na swoją fundację w momencie, kiedy był formalnie prezesem Stowarzyszenia Marsz Niepodległości (sic!). Czyli jako Prezes działał w pełni świadomie na szkodę stowarzyszenia. Dopiero 19 lutego, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków SMN, Bąkiewicz został odwołany z funkcji prezesa, a wykreślony z KRS w drugiej połowie marca.

Źródło: Onet, Wirtualna Polska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY