CHODŹCIE Z NAMI! Konfederacja Korony Polskiej apeluje do katolików

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Ponad 300 tys. głosów, jakie w wyborach do Sejmu uzyskała Polska Jest Jedna, nie zostało niezauważone w środowiskach szeroko pojętej Konfederacji. Pojawiły się nawet komentarze, często bardzo mocne – „To dzięki wyborcom PJJ będziemy mieli w Polsce aborcję na życzenie” – że głosy oddane na PJJ zamiast na Konfederację to kilka mandatów mniej dla tej ostatniej.

Polska Jest Jedna ostatecznie nie przekroczyła progu wyborczego (5%). Ani nawet progu finansowania (3%). Jednak rzeczywiście na partię Polska Jest Jedna głosowali wyborcy o poglądach prawicowych, katolickich. Chociaż prawdopodobnie głosy jakie PJJ zebrał nie były głosami odebranymi Konfederacji, ale PiS-owi. Więcej w tym temacie w artykule “PiS strzelił sobie w stopę pompując partię Polska Jest Jedna?“.

Na fali tych tych dyskusji i emocji Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna wystosowała apel do katolickich wyborców i działaczy politycznych o wspólne działania i start w najbliższych wyborach. A przypomnijmy, że już na wiosnę mamy wybory samorządowe (kwiecień), a także wybory do Parlamentu Europejskiego (czerwiec). Stąd wśród obecnych na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie przez Koronę, było aż trzech byłych europosłów: dr Witold Tomczak, prof. Mirosław Piotrowski (Ruch Europa Christi) oraz mec. Marek Czarnecki. Ze strony Konfederacji Korony Polskiej wzięło udział trzech posłów na tą kadencję – Grzegorz Braun, Włodzimierz Skalik, Roman Fritz – oraz Piotr Heszen.

– Wiemy, że inne ugrupowania (…) te mniejsze, niszowe przedstawiały się jako przedstawiciele katolików i chrześcijan w Polsce. Nie dostały się one do parlamentu. I dlatego chcemy z tego miejsca zaapelować, aby wyborcy przemyśleli raz jeszcze, a także aktywiści tych formacji, czy nie warto pójść tropem Prawdziwa Europa – Europa Christi i skumulować nasze działanie na listach, w przyszłych wyborach także, na listach Konfederacji Korony Polskiej pana posła Grzegorza Brauna – zaapelował prof. Grzegorz Piotrowski.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY