„To dzięki wyborcom PJJ będziemy mieli w Polsce aborcję na życzenie”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Bardzo mocne słowa krytyki spłynęły na wyborców Polska Jest Jedna ma której czele stoi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich. Marek Miśko na serwisie X postawił mocną tezę, że to wyborcy PJJ będą odpowiedzialni za niekorzystne, z punktu widzenia katolików, zmiany w prawie, których świadkami możemy być w tej kadencji Sejmu.

No to żeby była jasność… Konfederacja mogła mieć mandat w Radomiu. Było to absolutnie osiągalne. Posłem miał szansę zostać Rafał Foryś od Grzegorza Brauna. Kolejny mandat wzmocniłby Konfederację w parlamencie i samą Konfederację Korony Polskiej jako składową tej partii – pisze Marek Miśko na Twitterze. I wyjaśnia:
Niestety, tak się nie stało. Zabrakło 3143 głosy. Dużo i niedużo. Można było je zyskać poprzez większą aktywność wszystkich działaczy na liście, ale… Z pewnością dużo łatwiej by było, gdy nie PJJ, której udało się zgarnąć łącznie 5986 głosy… Ile z nich powędrowałoby na kandydatów Konfederacji? Czy jest możliwe, że wśród ogółu wyborców znaleźli się tacy, którzy odebrali właśnie te 3143 głosy konieczne do uzyskania kolejnego mandatu? Jestem przekonany. Kto więc wygrał potyczkę w Radomiu? Kto skorzystał na tej sytuacji? Prawo i Sprawiedliwość, które zebrało 6 mandatów w okręgu 9-mandatowym. Dziś PiS, zamiast liczyć się z silną Konfederacją w Sejmie, będzie musiało spoglądać w stronę Lewicy, PSLu i liberałów od Hołowni… Gratulacje.

Rozżalony Marek Miśko jednak nie pozostaje na tym komentarzu i kontynuuje jeszcze mocniejszym tonie. Ma ku temu podstawy, bo PJJ otrzymała ostatecznie 350 tys. głosów. To bardzo dużo. A to potencjalnie przekładałoby się dla Konfederacji na kolejne mandaty, gdyby tyle głosów więcej spłynęło do urn na tą formację. Miśko wyraża więc swój żal i rozgoryczenie i stawia mocny zarzut:
To dzięki wyborcom PJJ między innymi, zaraz będziemy mieli w Polsce aborcję na życzenie. Patriotyzm nie polega na tym, żeby Janek z Gośką mieli czyste sumienie, ale na tym, aby złamać siebie dla tego, co realnie może uchronić Ojczyznę. Miałem kilkanaście telefonów przed wyborami ze środowiska tradycji, pytali co robić, czy głosować na PJJ czy Konfederację. PJJ wcale nie odbierała PiSowi, ale twardy elektorat katolicki będący od początku przy Konfie. Są też tacy co mówią, że Konfa jest sama winna takiemu obrotowi spraw. Coś w tym jest, ale … Przecież Konfa osiągnęła sukces: wprowadza więcej posłów niż w ubiegłej kadencji oraz… Uzyskała więcej głosów o ćwierć miliona niż ostatnio…Gdzie więc przegrana? A skąd taka sytuacja? Proste, ludzie nie wiedzą, na czym polegają wybory, że poza oddaniem głosu jest d’hondta, do tego frekwencja, która jest OGROMNYM zaskoczeniem, oraz pojawienie się PJJ. Trzeba powiedzieć wprost, to, że ,zaraz będą mordowane dzieci za Tuska, jest wypadkową tych właśnie zdarzeń. Patriotom o czystych sumieniach gratuluję. Dlatego właśnie wybory są ważne.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY