Japonia nakłada kolejne sankcję. Na listę dopisano 143 osoby i rosyjskie podmioty

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Rosjanie grożą Japonii za nowe sankcje

Premier Japonii Fumio Kishida / Fot. PAP/EPA/Sean Gallup. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Rząd Japonii ogłosił dziś dopisanie 143 osób i instytucji do listy podmiotów objętych sankcjami za inwazję Rosji na Ukrainę. Wśród nich są rosyjscy politycy, wojskowi, biznesmeni, instytuty badawcze i firmy.

Rząd Japonii ogłosił we wtorek dopisanie 143 osób i instytucji do listy podmiotów objętych sankcjami za inwazję Rosji na Ukrainę. Są wśród nich rosyjscy politycy, wojskowi, biznesmeni, instytuty badawcze i firmy, w tym Grupa Wagnera i Rosbank.

Sankcje polegają między innymi na zamrożeniu aktywów tych osób i instytucji w Japonii i zakazie eksportu do tych podmiotów przez japońskie firmy

– podaje agencja Kyodo.

Na liście są wysokiej rangi rosyjscy urzędnicy państwowi i wojskowi, prezes koncernu zbrojeniowego Kałasznikow, Alan Łusznikow, firmy z branży zbrojeniowej, lotniczej i stoczniowej, a także ultranacjonalistyczna bojówka Rosyjski Ruch Imperialny i firma najemnicza znana jako Grupa Wagnera. Zakazem eksportu objęto szereg rosyjskich firm i instytucji naukowych.

Japońskie ministerstwo spraw zagranicznych podaje, że sankcjami objęto również powołanych przez Władimira Putina administratorów okupowanych terenów na wschodniej Ukrainie. Brali oni również udział w nielegalnej i nie uznawanej przez resztę świata aneksji.

Czytaj więcej: Emerytura wstecz. Zobacz komu przysługuje i do kiedy można składać wnioski

Japoński rząd od początku potępił rosyjską inwazję

Rząd w Tokio stanowczo potępia agresję Rosji przeciwko Ukrainie i już na początku inwazji wspólnie z krajami zachodnimi nałożył sankcje na Moskwę, ograniczając możliwość eksportu zaawansowanych technologii i zamrażając aktywa Putina, a także osób z jego otoczenia oraz rosyjskiego banku centralnego.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY