Działacze opozycji antykomunistycznej: Z niepokojem obserwujemy ataki na Bąkiewicza

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Marsz Niepodległości w 2017 roku

Marsz Niepodległości w 2017 roku / Fot. Piotr Kurzydlak

  • Podpisany przez 62. działaczy opozycji antykomunistycznej oraz Stowarzyszenie Weteranów Walki o Niepodległość list jest datowany na 13 lutego.
  • Ocenili oni, że “bratanie się i wykorzystywanie TVN do wspólnego ataku na Pana Roberta Bąkiewicza jest hańbą i kompromitacją dla całego Ruchu Narodowego, a ci którzy biorą udział w tej prowokacji, a zasiadają w zarządzie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powinni zostać z niego usunięci”.
  • Informujemy, że przedstawiciele niepodległościowych działaczy antykomunistycznych lat 70-80(…) w uzgodnieniu z Panem Robertem Bąkiewiczem rozpoczynają – pod swoimi banerami – Marsze: Niepodległości 11-go Listopada i Powstania Warszawskiego 1-go Sierpnia – napisano w liście.
  • Zobacz także: Bąkiewicz: Marsz Niepodległości jest elementem łączącym Polaków

“Skoordynowany, koronkowo zaplanowany atak”

Podpisany przez 62. działaczy opozycji antykomunistycznej oraz Stowarzyszenie Weteranów Walki o Niepodległość list jest datowany na 13 lutego. Jego autorzy tytułują się jako “Grupa robocza niekoncesjonowanych, niepodległościowych działaczy opozycji antykomunistycznej lat 70-80-tych, zlustrowanych przez IPN, posiadających status i odznakę <<Za zasługi dla niepodległości 1956-1989>>”. Ich zdaniem ostatnie działania wymierzone w Roberta Bąkiewicza wyglądają “na skoordynowany, koronkowo zaplanowany atak”.

Zarówno Gazeta Wyborcza, jak i telewizja TVN od lat prowadzą wrogą działalność wobec polskich, prawicowych patriotów oraz katolików – zwrócili uwagę.

Ocenili oni, że “bratanie się i wykorzystywanie TVN do wspólnego ataku na Pana Roberta Bąkiewicza jest hańbą i kompromitacją dla całego Ruchu Narodowego, a ci którzy biorą udział w tej prowokacji, a zasiadają w zarządzie Stowarzyszenia Marsz Niepodległości powinni zostać z niego usunięci”. List został nadesłany jeszcze przed decyzją Zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości o usunięciu grupy członków, w tym liderów Ruchu Narodowego – Roberta Winnickiego i Krzysztofa Bosaka – co było motywowane “notorycznym łamaniem statutu i wewnętrznych procedur stowarzyszenia” przez usuniętych.

Opozycjoniści antykomunistyczni ruszają z własnymi marszami

Informujemy, że przedstawiciele niepodległościowych działaczy antykomunistycznych lat 70-80(…) w uzgodnieniu z Panem Robertem Bąkiewiczem rozpoczynają – pod swoimi banerami – Marsze: Niepodległości 11-go Listopada i Powstania Warszawskiego 1-go Sierpnia – napisano w liście.

Sygnatariusze listu postulują ponadto “przyjęcie do Zarządu Stowarzyszenia naszych dwóch przedstawicieli, działających od lat wyłącznie społecznie tj. Jerzego Kowalskiego z Gdańska i Andrzeja Dombrowicza z Warszawy”.

Pod listem podpisało się 62. działaczy opozycji antykomunistycznej oraz Stowarzyszenie Weteranów Walki o Niepodległość. Wśród sygnatariuszy są m.in. Zygmunt Miernik, Stanisław Krajski, Dariusz Jaworowski, Adam Słomka czy Jan Gaca.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY