Von der Leyen będzie przesłuchiwana w PE podczas prywatnej sesji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Szefowa KE Ursula von der Leyen

Szefowa KE Ursula von der Leyen / Fot. Twitter

Ursula von der Leyen będzie prawdopodobnie przesłuchiwana przez urzędników Parlamentu Europejskiego za zamkniętymi drzwiami w związku z jej rolą w unijnej umowie dotyczącej zamówień na szczepionki.
  • Jak podaje serwis The European Conservative, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zostanie przesłuchana.
  • Sprawa dotyczy kupna szczepionek przeciwko koronawirusowi.
  • Ponadto polityk ma zostać przesłuchana podczas prywatnej sesji.
  • Zobacz także: Auchan opuści Rosję? Jest petycja

Według informacji podanych przez serwis The European Conservative, mimo tego, że eurodeputowani domagali się przejrzystości dochodzenia w sprawie działań przewodniczącej Komisji Europejskiej, to nie dopną swego i Ursula von der Leyen będzie przesłuchiwana w sprawie szczepionek za zamkniętymi drzwiami.

Jak twierdzi portal powołując się na anonimowe źródła, Konferencja Przewodniczących postanowiła, by przesłuchiwanie Ursuli von der Leyen odbyło się na prywatnej sesji. Przeciw takiej decyzji były jedynie dwie partie – Tożsamość i Demokracja oraz Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy.

Czytaj więcej: 43. Ogólnopolska Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę już w marcu

Amerykańska gazeta pozywa KE

Przypomnijmy, że w połowie lutego amerykański “New York Times” zdecydował się pozwać Komisję Europejską do sądu w związku z nieupublicznieniem wymiany wiadomości tekstowych między przewodniczącą KE Ursulą von der Leyen a Albertem Bourlą, dyrektorem generalnym firmy Pfizer, która produkuje szczepionki na koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tysol.pl, europeanconservative.com

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY