Auchan opuści Rosję? Jest petycja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Auchan w Białymstoku

Auchan w Białymstoku / Fot. Henryk Borawski/Wikimedia Commons

Jak informuje Klub Jagielloński, francuskie firmy rodziny „Mulliez”, właściciela marek takich jak Auchan, nie tylko nie opuściły rosyjskiego rynku, ale miały być zaangażowane w organizowanie wsparcia dla rosyjskich wojsk biorących udział w inwazji na Ukrainę.

Ruszyła petycja

Klub Jagielloński uruchomił petycję, pod którą może podpisywać się każdy internauta. Organizacja przekonuje w niej, aby marki z grupy „Mulliez” opuściły Rosję.

Klub Jagielloński i aplikacja Pola rozpoczynają akcję, która daje Auchan prosty wybór: jeśli wciąż nie jesteście gotowi wyjść z Rosji, to opuście polski rynek! Niech we francuskiej sieci zobaczą, że wbrew ich marketingowemu sloganowi „nie zawsze się opłaca” – wskazano.

Klub Jagielloński nie próżnuje

Klub Jagielloński stwierdził, że “podejmuje szereg działań, które bądź to skłonią sieć Auchan do opuszczenia rosyjskiego rynku, bądź też przyspieszą decyzję Auchan o opuszczeniu polskiego rynku”.

Mamy nadzieję, że w razie pozostania na rynku rosyjskim niebawem działalność w naszym kraju zwyczajnie przestanie się sieci kalkulować – ocenił Klub Jagielloński.

Organizacja zwróciła się do producentów produktów dostępnych w Auchan z prośbą o odniesienie się do postępowania francuskiego koncernu.

100 najpopularniejszych polskich firm, której w wydawanej przez Klub Jagielloński aplikacja Pola otrzymują maksymalną liczbę punktów, a ich produkty znajdują się w Państwa ofercie, otrzymało od nas właśnie wezwanie do działania. Prosimy te firmy o ustosunkowanie się do możliwości wycofania swoich produktów z Państwa sieci, a także o inne możliwe formy ograniczenia współpracy z Auchan – napisano w petycji.

Czy Francuzi posłuchają?

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Klub Jagielloński

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY