Pistorius chce wspólnych manewrów. Miałyby się odbyć w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pistorius nie wyklucza czołgów na Ukrainie

Szef MON Niemiec Boris Pistorius / Fot. Twitter

Minister obrony Niemiec Boris Pistorius, powiedział, że istnieje możliwość wspólnych manewrów wojsk amerykańskich, niemieckich i polskich w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego.
  • Ostatnio w niemieckich mediach minister obrony Boris Pistorius stwierdził, że chciałby wspólnych manewrów z Polską i Stanami Zjednoczonymi.
  • Ćwiczenia miałyby się odbyć na polskich poligonach wojskowych.
  • Jego zdaniem byłby to wyraźny sygnał puszczony w kierunku Rosji.
  • Zobacz także: Rosja porywa ukraińskie dzieci. Wspólne działania Polski i KE

Minister obrony Niemiec Boris Pistorius, powiedział, że istnieje możliwość wspólnych manewrów wojsk amerykańskich, niemieckich i polskich w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego. Takie ćwiczenia miałby by się odbyć na polskich poligonach wojskowych.

Polityk w rozmowie z niemieckim mediami zaznaczył, że takie rozwiązania są brane pod uwagę, ale na razie nie może ich potwierdzić. Podkreślił przy tym, że wspólne manewry byłyby wyraźnym sygnałem dla Rosji. Pokazałoby to również, że NATO nadal jest silne wbrew rosyjskiej opinii.

Czytaj więcej: Druzgocące wiadomości od ks. Isakowicza-Zaleskiego: ” Mam raka prostaty”

Niemcy próbują odbudować swoją pozycję

Pomysł wspólnych ćwiczeń wojsk z Polski, Niemiec i USA popiera poseł Michał Jach z Prawa i Sprawiedliwości. Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej zauważył, że nasi zachodni sąsiedzi próbują odbudować swoją pozycję w NATO, która w ostatnim czasie została mocno zachwiana.

Wielu polityków mówi, że ciężar europejskiej polityki bezpieczeństwa przesunął się z Paryża i Berlina do Warszawy. To kwestia próby odbudowania pozycji niemieckiej. Wyjście z taką propozycją ma na celu wzmocnienie pozycji Berlina. Dla nas to dobra informacja. Pokazuje ona, że Niemcy widzą, iż Polska się umacnia. To potwierdzenie właściwej polityki naszego rządu

– zauważył poseł Prawa i Sprawiedliwości Michał Jach.

Przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej nie wykluczył, że na propozycję wspólnych manewrów wpłynęła niedawna wizyta w Polsce prezydenta Stanów Zjednoczonych, Joe Bidena.

Polityk wyjaśnił, że Berlin nadal chce odgrywać kluczową rolę m.in. w NATO i próbuje zapobiec dalszemu umacnianiu pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej. Zaznaczył przy tym, że rząd Zjednoczonej Prawicy będzie dalej przekonywał zachodnich partnerów do zacieśniania współpracy z Polską.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

radiomaryja.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY