Rosja porywa ukraińskie dzieci. Wspólne działania Polski i KE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Dzieci na placu zabaw

Dzieci na placu zabaw / Fot. Wikimedia Commons

Komisja Europejska ogłosiła, że wraz z Polską uruchamia inicjatywę w sprawie ukraińskich dzieci porywanych do Rosji.
  • Polska wraz z Komisją Europejską mają zamiar uruchomić inicjatywę dotyczącą porywania ukraińskich dzieci przez rosyjskie siły zbrojne.
  • W ostatnim czasie media publikowały artykuły o wstrząsającym procederze, który miał zostać zaplanowany jeszcze przed wojną na Ukrainie.
  • Szacuję się, że od początku konfliktu Kreml porwał i uprowadził w głąb Rosji tysiące dzieci, szczególnie z domów dziecka.
  • Zobacz także: Emerytura wstecz. Zobacz komu przysługuje i do kiedy można składać wnioski

Polska wraz z Komisją Europejską podejmują kroki ws. porwań ukraińskich dzieci przez rosyjskich żołnierzy i ich wywózki w głąb Rosji. Tam oddawane są dalej do adopcji i trafiają do rosyjskich rodzin.

KE uruchamia wraz z Polska, pod przewodnictwem szefowej KE Ursuli von der Leyen i premiera Mateusza Morawieckiego, inicjatywę dotycząca ukraińskich dzieci. Mam świadomości dramatycznej sytuacji ukraińskich dzieci uprowadzonych przez Rosję i wysłanych do Rosji do adopcji. Szacuje się, że od początku inwazji rosyjskie siły wysłały tysiące ukraińskich dzieci do Rosji

– poinformowała rzecznik Komisji Europejskiej Dana Spinant.

Polska od miesięcy podnosi sprawę uprowadzania ukraińskich dzieci do Rosji. Podjęcie tej sprawy, jak poinformował ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś, było jednym z warunków akceptacji przez Polskę 10. pakietu sankcji wobec Rosji. 

Czytaj więcej: Współpracownik Trzaskowskiego zatrzymany przez CBA. Ma usłyszeć zarzuty

Rosja porywa ukraińskie dzieci

Spinant powiedziała, że porwania ukraińskich dzieci do Rosji to duży problem społeczny, tragedia i zbrodnia. 

Wskazała, że celem inicjatywy jest zbieranie dowodów, odnalezienie porwanych i pociągniecie do odpowiedzialności karnej tych, którzy stoją za porwaniami. Jak dodała, KE w najbliższych dniach przedstawi szczegóły inicjatywy. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY