Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na normalnej skoczni

Dodano   4
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Piotr Żyła po zdobyciu po raz drugi tytułu mistrza świata na skoczni normalnej / Fot. FB Polski Związek Narciarski

Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Od złotego medalu rozpoczęli zmagania na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym nasi skoczkowie, które odbywają się w Planicy na Słowenii. Podobnie jak dwa lata temu Piotr Żyła nie należał do głównych faworytów konkursu na normalnej skoczni. Po pierwszej serii nasz zawodnik zajmował dopiero 13 miejsce. Fenomenalny skok na odległość 105 m w drugiej serii dał Polakowi ponownie złoty medal.

22 lutego w Planicy rozpoczęły się 43. mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, które potrwają do 4 marca. Zawody rozgrywane są w trzech dyscyplinach klasycznych: biegach narciarskich, skokach narciarskich i kombinacji norweskiej, czyli połączeniem biegów ze skokami. W Słowenii wystartowało aż 2000 zawodników z ponad 60 państw. Do rozdania będzie aż 24 komplety medali.

Nasi reprezentanci wystartowali w 18-osobowym składzie. Najbardziej liczymy oczywiście na naszych skoczków, którzy zawsze mają największe szanse medalowe. Już w pierwszym konkursie mężczyzn na normalnej skoczni mogliśmy się cieszyć z występu naszych zawodników.

Tytułu z 2021 roku na normalnej skoczni bronił Piotr Żyła, który nie należał jednak do największych faworytów. I podobnie jak dwa lata temu znowu zaskoczył wszystkich. Po pierwszej serii zajmował dopiero 13 miejsce skacząc tylko 97,5 m. W drugiej serii oddał jednak fenomenalny skok na odległość 105 m. co jest rekordem skoczni. Uzyskał tak wysoką notę, że pozostałych 12 skoczków nie zdołała już wyprzedzić naszego reprezentanta.

Pozostali nasi zawodnicy również wypadli bardzo dobrze. Dawid Kubacki zajął 5 miejsce, Kamil Stoch 6, Paweł Wąsek ukończył zmagania na 16 pozycji, a Aleksander Zniszczoł na 20.

Wyniki pozostałych naszych reprezentantów TUTAJ

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY