Hiszpania rozważa przekazanie myśliwców Ukrainie. Sanchez: “Analizujemy tę kwestię”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Pedro Sanchez / Fot. PAP. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez, który przebywa obecnie w Kijowie wyjawił, że jego rząd rozważa kwestię przekazania Ukrainie myśliwców.
  • Premier Hiszpanii Pedro Sanchez wyjawił, że jego rząd rozważa kwestię przekazania Ukrainie myśliwców.
  • Zaznaczył jednocześnie, że taka decyzja musi być podjęta w gronie państw Unii Europejskiej oraz Sojuszu Północnoatlantyckiego.
  • W środę minister obrony Hiszpanii Margarita Robles poinformowała, że armia tego kraju przekaże na Ukrainę co najmniej sześć czołgów Leopard 2 A4.
  • Zobacz także: Kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy. USA wyśle amunicje

Premier Hiszpanii Pedro Sanchez, który przebywa obecnie w Kijowie wyjawił, że jego rząd rozważa kwestię przekazania Ukrainie myśliwców.

Hiszpańskie władze nie wykluczają możliwości przekazania myśliwców Ukrainie, która od roku odpiera rosyjską inwazję

– powiedział premier Hiszpanii.

Zaznaczył jednak, że taka decyzja będzie podjęta w szerszym porozumieniu tj. z państwami Sojuszu Północnoatlantyckiego oraz Unii Europejskiej.

Analizujemy tę kwestię. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły. Jeśli zostaną podjęte, to w porozumieniu z państwami UE oraz NATO

– zaznaczył Pedro Sanchez.

W środę minister obrony Hiszpanii Margarita Robles poinformowała, że armia tego kraju przekaże na Ukrainę co najmniej sześć czołgów Leopard 2 A4. Dodała, że Madryt nie wyklucza realizacji kolejnych dostaw tych pojazdów.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

tvp.info

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY