Kolejny pakiet pomocy dla Ukrainy. USA wyśle amunicje

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Joe Biden

Joe Biden przemawia na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Warszawie. / Fot. PAP/Radek Pietruszka. Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030.

Jak donosi CNN, w piątek, 24 lutego, w rocznicę rosyjskiej inwazji, USA prawdopodobnie ogłoszą piąty pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 2 mld dolarów.
  • W rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę, Stany Zjednoczone planują ogłosił piąty już pakiet pomocowy dla Kijowa.
  • Pakiet ten o wartości 2 mld dolarów będzie obejmował uzupełnienie amunicji do m.in. HIMARS-ów.
  • Niedawno USA ogłosiły 32 pakiet sprzętu wysyłanego z magazynów amerykańskich o wartości 450 mln dolarów.
  • Zobacz także: Posiedzenie OBWE we Wiedniu. Delegaci opuścili salę

W piątek, 24 lutego, w rocznicę rosyjskiej inwazji, Stany Zjednoczone prawdopodobnie ogłoszą piąty pakiet pomocy dla Ukrainy o wartości 2 mld dolarów. CNN podaje, że kolejna transza wsparcia ma pochodzić z Ukraine Security Assistance Initiative.

Jak wyjaśnia CNN, pakiety USAI są kupowane lub kontraktowane na rynku, a nie pochodzą z amerykańskich zapasów broni. Oznacza to, że dłużej może trwać ich dotarcie do Ukrainy. Jednocześnie jest to sygnał długoterminowego zobowiązania do zapewnienia wsparcia władzom w Kijowie.

Czytaj więcej: Irlandia: Policja poprosiła rodzinę ofiary napaści seksualnej o usunięcie wpisów oskarżających imigrantów

Uzbrojenie dla HIMARS-ów

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w najnowszym pakiecie mają znaleźć się m.in. rakiety do HIMARS-ów, amunicja artyleryjska 155m, drony, sprzęt do usuwania min, utrzymywania łączności i środki na szkolenia.

CNN podkreśla, że ledwie trzy dni temu USA ogłosiły 32 pakiet sprzętu wysyłanego z magazynów amerykańskich o wartości 450 mln dolarów. Znalazły się w nim m.in. pociski do HIMARS-ów i haubic oraz pociski przeciwpancerne Javelin.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

wprost.pl, magnapolonia.org

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY