Chiny chcą dostarczać Rosji drony kamikadze. Sfałszują dokumenty przewozowe

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Pentagon wstrzymał sprzedaż Ukrainie dronów Gray Eagle

Amerykański dron bojowy Gray Eagle / Fot. Twitter

Rosyjska armia prowadzi z Chinami rozmowy o produkcji dronów kamikadze. Do Moskwy mają one trafić dzięki sfałszowanym dokumentom przewozowym.
  • Chiński producent dronów Xi’an Bingo Intelligent Aviation Technology miał już wyprodukować i przetestować 100 prototypowych dronów ZT-180.
  • Według niemieckiej gazety “Der Spiegel” mogą one trafić do Rosji i zostać użyte przeciwko Ukrainie.
  • Ponadto producent rozważa przesłać do Moskwy potrzebne komponenty do produkcji setki takich maszyn.
  • W tym celu rozważana jest opcja sfałszowania dokumentów przewozowych, aby utajnić wsparcie dla Rosji.
  • Zobacz także: Zmarł rosyjski oligarcha Wiaczesław Rowniejko. Był dawnym oficerem KGB

Jak podaje “Der Spiegel” chiński producent dronów Xi’an Bingo Intelligent Aviation Technology miał już wyprodukować i przetestować 100 prototypowych dronów ZT-180. Według doniesień niemieckiej gazety do kwietnia mają trafić do Rosji. Producent zamierza również wysłać Moskwie komponenty i instrukcję pozwalającą Rosji samodzielnie wyprodukować 100 takich maszyn miesięcznie.

Niemiecki dziennik sugeruje, że producent zamierza sfałszować dokumenty przewozowe, tak aby części wydawały się być zamiennikami dla lotnictwa cywilnego.

Z kolei w czwartek amerykański “Wall Street Journal” poinformował, że Stany Zjednoczone rozważają ujawnienie danych wywiadowczych, które mają mówić o tym jak to Chiny zastanawiają się nad dostarczeniem Moskwie broni.

Czytaj więcej: Mołdawia w niebezpieczeństwie. Putin anulował dekret sprzed 11 lat

Podwójna gra Pekinu?

Jeden z wysokich rangą zachodnich urzędników przyznał, że jak do tej pory Pekin wykazywał dwuznaczność w kwestii udzielenia pomocy Rosji, jednakże dane wywiadowcze USA i państw zachodnich wskazują, że Pekin rozważa jednak przekazanie broni.

Ministerstwo spraw zagranicznych Chin zaprzeczyło jakimkolwiek planom dostarczenia Moskwie pomocy wojskowej i oskarżyło USA i NATO o rozpowszechnianie fałszywych informacji o zaangażowaniu Chin w wojnę.

Rzecznik MSZ Wang Wenbin dodał, że NATO powinno przestać oczerniać Chiny bezpodstawnymi spekulacjami na temat Ukrainy, porzucić starą zimnowojenną mentalność gry o sumie zerowej i konfrontacji bloków, i przestać podsycać konfrontację.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

forsal.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY