Zmarł rosyjski oligarcha Wiaczesław Rowniejko. Był dawnym oficerem KGB

Dodano   1
  LoadingDodaj do ulubionych!
Śmierć rosyjskiego oligarchy

Zmarł rosyjski oligarcha Wiaczesław Rowniejko / Fot. Twitter

Rosyjski oligarcha i magnat naftowy Wiaczesław Rowniejko został znaleziony nieprzytomny późną nocą w swoim domu w elitarnej, ogrodzonej wiosce.
  • Były agent KGB oraz magnat naftowy Wiaczesław Rowniejko zmarł nagle w swojej posiadłości w Moskwie.
  • Jak czytamy w raportach służb, lekarze nie zdołali go uratować.
  • Zmarł on również w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach.
  • Zobacz także: Policjanci wrócili z misji na Ukrainie. Duda udzielił specjalnych odznaczeń

Były agent KGB oraz magnat naftowy Wiaczesław Rowniejko zmarł nagle w swojej posiadłości w Moskwie. Jak donoszą raporty, zmarł on w niewyjaśnionych okolicznościach. Był on również blisko związany z szefem rosyjskiego wywiadu zagranicznego Siergieja Naryszkina.

Rosyjski oligarcha Wiaczesław Rowniejko, który miał 59 lat, został znaleziony nieprzytomny późną nocą w swoim domu w elitarnej, ogrodzonej wiosce.

Lekarze nie mogli go uratować, według lokalnych raportów, a okoliczności jego śmierci były niejasne, chociaż śledztwo jest w toku.

Na jego ciele nie znaleziono śladów gwałtownej śmierci

– czytamy w raporcie służb medycznych.

Czytaj więcej: Radom. Pożar w Fabryce Broni “Łucznik”

Agenturalna przeszłość oligarchy

Uważa się, że Rowniejko był szpiegiem KGB z czasów zimnej wojny, który pracował w Belgii z Siergiejem Naryszkinem, obecnie szefem SWR, rosyjskiej agencji wywiadu zagranicznego.

Mówi się też, że był blisko z miliarderem Giennadijem Timczenko, postrzeganym jako jeden z najbardziej lojalnych oligarchów Putina. Byłym partnerem biznesowym Rowniejki był Leonid Dyaczenko, którego ówczesna żona Tatiana była córką Borysa Jelcyna, pierwszego prezydenta Rosji.

Para założyła Urals Energy, jednego z kilku głównych graczy naftowych, z którymi był związany. Firma została wprowadzona na giełdę w Londynie w 2005 roku.

Według doniesień miał interesy biznesowe związane z Wielką Brytanią, Belgią, Luksemburgiem i Cyprem. W 2006 roku zgłoszono, że posiadał belgijski paszport. Rownejko był absolwentem prestiżowego moskiewskiego Instytutu Stosunków Międzynarodowych, szkoły dla szpiegów i dyplomatów.

Rosyjskie bazy biznesowe pokazywały byłego szpiega jako człowieka bez twarzy i był znany jako bardzo skryty.

Był żonaty ze studentką MGIMO, Iriną mającą 63 lata, a ich 40 letni syn Nikolay, pracował jako bankier inwestycyjny w Londynie i studiował na Kingston University w południowo-zachodniej części miasta.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

twitter.com, news.com.au

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Najpopularniejsze
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY