Silne trzęsienie ziemi w Turcji. Zawaliło się kilka uszkodzonych budynków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ponowne trzęsienie ziemi w Turcji

Trzęsienie ziemi w Turcji w mieście Hataya / Fot. Twitter

W Turcji o godz. 17:04 czasu polskiego odnotowano silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 w prowincji Hatay w pobliżu granicy z Syrią.

Jak informuje Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne w poniedziałek nastąpiło trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,3 nawiedziło w regionie granicznym Turcji i Syrii.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na głębokości 10 km, 70 km na północ od syryjskiego portu Latakia i 14 km na południowy zachód od tureckiego miasta Antiochia

– poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne.

Jedna z kamer monitorujących na syryjskiej wsi Idlib zarejestrowała moment gwałtownego trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten obszar.

Podczas wywiadu na żywo turecki poseł pochodzący z Hatay Lufti Kasikci, kiedy doszło do silnego trzęsienia ziemi zarówno polityk jak i reporter szybko uciekli schronić się w pobliskim budynku.

Telewizja NTV powiedziała, że trzęsienie spowodowało upadek niektórych uszkodzonych budynków, ale nie było natychmiastowych doniesień o żadnych ofiarach.

Państwowa agencja Anadolu w Turcji powiedziała, że trzęsienie było odczuwalne w Syrii, Jordanii, Izraelu i Egipcie.

Czytaj więcej: Turcja umożliwi szerszą pomoc dla Syrii? Są nowe informacje

Największe trzęsienie ziemi w Turcji od dekad

Wielkość 7.8, która uderzyła 6 lutego, zabiła prawie 45 000 osób w Turcji i Syrii. Od tego czasu władze tureckie odnotowały ponad 6000 wstrząsów wtórnych.

Informacje o kolejnych wstrząsach w Turcji pojawiły się kilka godzin po tym, jak sekretarz stanu USA Antony Blinken zadeklarował, że Ankara może liczyć na wsparcie USA w obliczu kataklizmu, do jakiego doszło na początku lutego. 

Chcesz być na bieżąco? Czytaj codziennie MediaNarodowe.com

polsatnews.pl, cbs7.com, tysol.pl

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Przeglądaj wszystkie komentarze

POLECAMY